Batony proteinowe

Batony proteinowe

Batony proteinowe

Batony proteinowe w ostatnich czasach cieszą się ogromną popularnością jako doskonała i wartościowa przekąska dla osób aktywnych oraz sportowców. Są świetnym źródłem wszystkich niezbędnych makroskładników potrzebnych do rozwoju oraz zachowania struktur mięśniowych. Polecane osobom, które chcą szybko coś zjeść dostarczając organizmowi jednocześnie dużej dawki energii oraz składników odżywczych nie martwiąc się jednocześnie o kalorie. Produkty bogate w węglowodany, proteiny oraz tłuszcze bardzo szybko sycą ale musimy pamiętać, że są tylko przekąską i nie zastąpią odpowiednio zbilansowanych posiłków. Musimy również liczyć się z tym, ze w ich skład mogą wchodzić cukry proste oraz niekorzystne dla zdrowia tłuszcze trans dlatego też warto zwracać uwagę na skład i wybierać te najlepsze.

Dla kogo?

Jak już wcześniej zostało wspomniane batony proteinowe ze względu na wysoką zawartość białka największą popularnością cieszą się u osób aktywnych oraz uprawiających sporty siłowe. Bardzo szybko dostarczają utraconą energię, składniki odżywcze oraz przyspieszają regenerację organizmu. Musimy jednak pamiętać, że batoniki są dobrym rozwiązaniem ale chwilowym albowiem nic nie zastąpi odpowiednio zbilansowanej diety. Chętnie korzystają z nich osoby będące na dietach odchudzających albowiem oprócz wielu niezbędnych składników odżywczych zapewniają uczucie sytości na długi czas. Według opinii korzystających z tej szybkiej przekąski są doskonałym sposobem na przyspieszenie pracy przemiany materii a co za tym idzie do redukcji masy ciała.

Pamiętajmy jednak aby spożywać je z umiarem albowiem dostarczenie organizmowi zbyt dużej ilości białka może doprowadzić do zakwaszenia organizmu oraz negatywnie wpłynąć na pracę nerek i wątroby.

Wszystko należy spożywać z umiarem albowiem nawet to co najzdrowsze stosowane w nadmiarze może się w niekorzystny sposób odbić na Naszym zdrowiu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *