Bursztyn

Bursztyn

Bursztyn

Ten piękny kamień cieszy się ogromną popularnością. Ale czy wiemy czym naprawdę jest? Mianowicie bursztyn jest skamieniałą żywicą drzew iglastych. Kiedyś nad brzegami mórz rosło wiele drzew, których żywica dostawała się do wody. Z biegiem lat stwardniała i właśnie w ten sposób powstał ten przepiękny kamień, który jest ozdobą wielu pierścionków, łańcuszków czy też bransoletek. Ciekawostką może być fakt, ze w czasach starożytnych fascynował Owidiusza i Talesa z Miletu oraz Arystotelesa. Należy również wspomnieć, ze jego właściwości zdrowotne były wykorzystywane w medycynie naturalnej od dawien. Według wierzeń nie tylko zapobiegał bezsenności ale również wielu chorobom. Jak widać kamień ten nie tylko ozdabia ciało ale również pozytywnie wpływa na zdrowie.

Dlaczego warto mieć przy sobie bursztyn?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta albowiem stanowi nie tylko piękną ozdobę ale również jak już wcześniej zostało wspomniane pozytywnie wpłynie na Nasze zdrowie.

Bursztyn zwany również „Kamieniem życia”

  • Zawiera minerały min. żelazo, wapń, magnez oraz potas które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu,
  • Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, uspokajające oraz antytoksyczne,
  • Wzmacnia odporność organizmu,
  • Obniża ciśnienie krwi,
  • Pomocny przy schorzeniach nerek oraz problemach żołądkowych,
  • Wzmaga wydzielanie żółci.

Bursztyn znalazł również szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wykorzystywany jest do produkcji preparatów min. do pielęgnacji ciała, włosów oraz twarzy. Wszystko za sprawą zawartego w nich kwasu bursztynowego który nie tylko niszczy wolne rodniki ale również doskonale regeneruje, odpręża, odżywia i nawilża.

Musimy jednak pamiętać, że mowa oczywiście o bursztynie naturalnym, nieoszlifowanym.

Pewnie wielu z Nas nie wierzy w „magiczną moc kamienia życia”. Jednak noszenie go z pewnością nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie może pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *