Cera naczynkowa

Cera naczynkowa

Cera naczynkowa

Każda z Pań chciała by cieszyć się nienaganną urodą. Jednak nie zawsze jest tak jak chcemy. Nagle zauważamy rumieńce oraz liczne pajączki, które są spowodowane przez pękające naczynka krwionośne. To jest właśnie cera naczynkowa. Cera ta charakteryzuje się bardzo dużą wrażliwością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Tak naprawdę to czy nasza cera będzie naczynkowa ma wpływ wiele czynników min. złe odżywianie, nieodpowiednia pielęgnacja, zbyt duże nasłonecznianie jej oraz geny. Nie ma jednak co się martwić na zapas albowiem istnieje wiele sposobów aby zniwelować już powstałe „uszkodzenia” oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się ich. Pamiętajmy jednak aby nie lekceważyć „problemu”i w bardzo szybki sposób zareagować.

Jak postępować z cerą naczynkową?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja. Powinniśmy przede wszystkim zaopatrzyć się w kosmetyki specjalnie do tego przeznaczonych ( bogatych przede wszystkim w witaminę C oraz K). Pamiętajmy aby kupować te delikatne oraz bezzapachowe. Konieczna jest również odpowiednia ochrona przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.

Należy również udać się do specjalisty albowiem aby usunąć popękane naczynka oraz rumień konieczne będzie wprowadzenie odpowiedniej terapii. A niestety wielu z Nas zbyt lekceważąco podchodzi do zdrowia.

Cera taka musi być odpowiednie nawilżona albowiem ma skłonność do przesuszania się.

Czego unikać?
  • Poddawania jej niekorzystnym warunkom atmosferycznym bez odpowiedniego zabezpieczenia,
  • Mycia twarzy w gorącej wodzie,
  • Używania ostryż przypraw oraz spożywania alkoholu,
  • Peelingów ziarnistych,
  • Stresu,
  • Promieni UV.

Jeszcze raz warto wspomnieć, że cera naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Więc gdy tylko zauważymy u siebie popękane naczynka czy rumień działajmy od razu.

Zawsze należy dbać o cerę, o siebie w odpowiedni sposób bez względu czy ma skłonności do popękanych naczynek czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *