Choroba Hashimoto a odchudzanie

Choroba Hashimoto a odchudzanie

Choroba Hashimoto a odchudzanie

Na początku warto wyjaśnić czym naprawdę jest choroba Hashimoto. Mianowicie jest to przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy. Jest to choroba autoimmunologiczna. Wyjaśniając najprościej organizm produkuje przeciwciała które atakują zdrowe komórki. Zaburzona jest produkcja hormonów tarczycy co doprowadza do niedoczynności tarczycy.

Hashimoto objawia się przede wszystkim:

  • Uciskiem w gardle,
  • Ciągłym przemęczeniem,
  • Bólami mięśniowymi,
  • Przybieraniem na wadze,
  • Zaparciami,
  • problemami z przełykaniem,
  • Ciągłym przemęczeniem.

Niestety osoby borykające się z tym schorzeniem maja utrudnioną walkę z nadwagą. Bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie leczenie endokrynologiczne w celu uzupełnienia poziomu hormonów.

Jak skutecznie schudnąć?

Oczywiście ogromna rolę odgrywa odpowiednia dieta która nie tylko wpłynie na zmniejszenie stanu zapalnego ale również „zmusi” organizm do produkcji hormonów. Jednak pamiętajmy aby najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który indywidualnie dobierze dietę i rozwieje wszelkie Nasze ewentualne wątpliwości.

Osoby z chorobą Hashimoto mają zaburzony metabolizm dlatego też odchudzanie może być znacznie utrudnione. Jest to schorzenie przewlekłe dlatego też odpowiednia dieta będzie już stałym elementem życia. Podstawą leczenia jest zmniejszenie stanu zapalnego tarczycy dlatego też niezbędne są w diecie antyoksydanty oraz nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3. Konieczne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki witamin oraz minerałów. Nie można zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu ( mowa o zielonej herbacie, herbatkach owocowych oraz czystej wodzie niegazowanej). Należy również do diety włączyć produkty zawierające spore pokłady błonnika a ostatni posiłek spożyć najpóźniej na 3 godziny przed snem. Regularność posiłków również odgrywa bardzo ważną rolę. Oczywiście aktywność fizyczna jest bardzo wskazana i nie wolno o niej zapominać, wręcz przeciwnie „zaprzyjaźnić się z nią”. Nie tylko przyspieszy pracę metabolizmu ale również pozytywnie wpłynie na cały organizm.

Reasumując

Osoby z tym schorzeniem nie mogą załamywać rąk. Wystarczy odpowiednie leczenie oraz dopasowana dieta ( najlepiej przez profesjonalistę) a sukces na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *