Czerwiec w ogrodzie

Czerwiec w ogrodzie

Czerwiec w ogrodzie

Pogoda w tym roku płata figle. Mieliśmy wyjątkowo zimny maj a i czerwiec do najcieplejszych nie należy. W tamtym roku na wysiew nasion do ziemi mogliśmy pozwolić sobie bardzo szybko albowiem po ciepłej zimie bardzo szybko przyszła wiosna a właściwie lato. Temperatury w maju o ile dobrze pamiętam sięgały grubo powyżej 30stopni. W tym roku niestety noce były zimne. Praktycznie od tygodnia czy dwóch można powiedzieć, że są nieco wyższe. Wielu ogrodników oraz działkowiczów zali się, że jest to bardzo ciężki rok. Warzywa wysiewali po 2 trzy razy a i tak nie wzeszły tak jak w inne lata. Pamiętajmy jednak, ze niektóre z warzyw możemy wysiewać również w czerwcu. Oczywiście mowa o tych na późniejszy zbiór. Ale jak się mawia -lepiej późno niż wcale. Zapraszam na zapoznania się z dzisiejszym artykułem.

Jakie warzywa można wysiać w czerwcu do gruntu?

Jak już wcześniej zostało wspomniane w miesiącu czerwcu możemy wysiać jeszcze niektóre warzywa aby cieszyć się jesiennym zbiorem. Dostępnych jest wiele odmian nadających się do wysiewania o różnych porach. Przykładem może być burak ćwikłowy,marchewka, cukinia, ogórki czy koperek. Wielbiciele fasolki szparagowej również nie będą zawiedzeni. Ja sadzę ją średnio co dwa trzy tygodnie. W ten sposób „zajadam” się młodziutką fasolką na bieżąco. Ach ta fasolka na masełku z bułką tartą na masełku. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie bomba.

Tak naprawdę jest wiele późnych odmian. Wybierając się do sklepu ogrodniczego zwracajmy na to uwagę. Oczywiście pamiętajmy o częstym podlewaniu wysianych nasion. Muszą mieć siłę aby wykiełkować. Tak samo jak my potrzebujemy wody aby żyć tak i zarówno wysiane nasiona jej potrzebują.

Jednym słowem – NIE ZADBAMY NIE ZBIERZEMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *