Czy telefony komórkowe ściągają pioruny?

Czy telefony komórkowe ściągają pioruny?

Czy telefony komórkowe ściągają pioruny?

Lato, upały, gorące powietrze niestety sprzyjają powstawaniu bardzo intensywnych wyładowań. Burze niestety są żywiołem bardzo niebezpiecznym, który bezpośrednio może zagrażać Naszemu zdrowiu a nawet życiu. Istnieje kilka podstawowych zasad o zachowaniu się podczas burzy, które wszyscy doskonale znamy. Przede wszystkim nie chowamy się pod drzewami, koniecznie wychodzimy z wody ( mowa oczywiście o jeziorze itp.), nie wychodzimy z domu jeżeli to nie jest konieczne oraz odłączamy wszystkie urządzenia elektryczne od zasilania( w przypadku przesilenia sieci może dojść do uszkodzenia sprzętu). To wszystko w jakimś stopniu zapewni Nam bezpieczeństwo podczas tego niebezpiecznego żywiołu. Ale wracając do tematu. Jak to faktycznie jest z telefonami?

Otóż zdania na ten temat są podzielone. Według naukowców telefony a dokładniej sygnał komórkowy nie przyciąga piorunów. Jest wręcz izolatorem a nie przewodnikiem. Musimy jednak pamiętać, że mowa oczywiście o telefonach nie podpiętych do gniazdka oczywiście. Pamiętajmy także gdy nie daj Boże porazi Nas piorun wszystkie przedmioty które przewodzą prąd mogą być przyczyną dodatkowych bardzo poważnych oparzeń skóry.

Jedni twierdzą, że sprzęt telefoniczny przyciąga pioruny – naukowcy, że nie. Dla bezpieczeństwa warto jednak chyba nie korzystać z telefonu podczas burzy przynajmniej na otwartym terenie. Jednak jest to rzecz bardzo przydatna albowiem w czasie nieszczęśliwego wypadku porażenia piorunem możemy szybko wezwać pomoc do poszkodowanego co może uratować mu życie.

Podejście do tego tematu jest również indywidualne. Ile osób tyle opinii.

Można jednak „nie kusić losu”i „dmuchać na zimne”.

Jednak jest to sprawa indywidualna. Ale pamiętajmy aby nie kusić losu. Siła natury jest przeogromna i może być bardzo bardzo niebezpieczna!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *