Czy warto stosować suplementy diety?

Czy warto stosować suplementy diety?

Czy warto stosować suplementy diety?

To pytanie zadaje sobie wielu z Nas. Doskonale wiemy, że aby organizm mógł normalnie funkcjonować potrzebuje wszystkich składników odżywczych. Minerały oraz witaminy biorą udział tak naprawdę we wszystkich procesach życiowych organizmu a bez nich organizm nie byłby w stanie zdrowo funkcjonować. Dostarczamy je z przyjmowanym pożywieniem jednak wielu z Nas prowadzi nieodpowiedni styl życia i odżywiania czego konsekwencją są niedobory. Zastanawiamy się wtedy nad suplementacją. Przecież to tylko witaminy i nie powinny Nam zaszkodzić. Jednak musimy pamiętać, że nie w każdym przypadku suplementacja wpływa pozytywnie na zdrowie albowiem preparaty zawierające wapń i magnez nie są wskazane zwłaszcza u osób mających problemy z nadciśnieniem oraz schorzeniami stawów.

Suplementy diety podzielone są na cztery grupy:

  • Na spalające tłuszcz,
  • Oczyszczające,
  • Hamujące apetyt,
  • Na płaski brzuch.

Mimo, ze preparaty tego rodzaju bez problemu zakupimy bez recepty warto zasięgnąć porady lekarza lub dietetyka. I chociaż najlepiej dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę jednak w przypadku np. wegetarian warto wprowadzić suplementację . Wynika to z tego, że wegetarianie nie spożywają mięsa dlatego też może dojść do komplikacji zdrowotnych np. ze strony układu mięśniowego, kostnego jak również odpornościowego.

Warto zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę żeby dostarczyć organizmowi to czego potrzebuje do zdrowego funkcjonowania. Jednak w wielu sytuacjach suplementacja jest potrzebna. Ale skontaktujmy się z lekarzem lub dietetykiem, to z całą pewnością nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie może pomóc i co ważne rozwieje wszystkie Nasze ewentualne wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *