Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem należy do jednej z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Dzieje się tak dlatego, ze inne znane metody usuwają włos z powierzchni skóry natomiast wosk z cebulka. Dzięki „woskowaniu” skóra pozostaje gładka od 2 do 5 tygodni. I chociaż najczęściej wykonuje się ją w okresie letnim zabieg ten można przeprowadzić bez względu na porę roku. I chociaż istnieje przekonanie, że depilacja jest wskazana tylko dla kobiet może ku zdziwieniu wielu osób mogą go wykonywać również mężczyźni. Warto również wspomnieć, że tę metodę można stosować nawet do najwrażliwszych części ciała. Najczęściej jednak wykorzystywana jest do depilacji pach, nóg oraz okolic bikini.

Rodzaje wosku

Do depilacji można użyć wosku na zimno jak i na gorąco. Pierwsze zabiegi warto wykonywać w salonie. Nieodpowiednie wykonanie zabiegu może grozić uszkodzeniem skóry.Jednak po nabraniu wprawy będziemy mogli ja wykonywać bez problemu w zaciszu własnego domu. Warto również wspomnieć, że dzięki temu sposobowi włoski bardzo się osłabiają i robią cieńsze dlatego też efekt utrzymuje się coraz dłużej.

Ważne:

Istnieją również przeciwwskazania do stosowania tej metody. Nie powinno się jej stosować w przypadku zapalenia żył kończyn dolnych oraz żylaków. Nie powinno się również z niej korzystać przy rozszerzonych naczyniach włosowatych, ALERGII NA WOSK oraz przed i po opalaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *