Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii.

Dieta 1000 kalorii zwana również „dietą cud” jest jedną z najczęściej stosowanych diet i zdobywa coraz to większe grono zwolenników. Jak sama nazwa wskazuje dieta ta dostarcza organizmowi 1000 kalorii dziennie, gdzie średnie zapotrzebowanie organizmu to 2500-3000 kalorii. Dlatego też uważana jest za szybką oraz skuteczną walkę z nadprogramowymi kilogramami. Dużym błędem jest myślenie, ze im mniej posiłków tym lepiej. Niestety to tak nie działa. Jedząc częściej a mniej organizm na bieżąco będzie wszystko spalał a nie magazynował w postaci tkanki tłuszczowej. Dieta cud należy do diet rygorystycznych dlatego też przed jej zastosowaniem warto zasięgnąć porady lekarza lub dietetyka albowiem każdy ma inne uwarunkowania genetyczne, zdrowie oraz kondycję. Konsultacja z profesjonalistą może Nas ustrzec przed poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Zasady stosowania diety 1000 kalorii.

Tak naprawdę przede wszystkim chodzi o to aby posiłki były tak skomponowane aby łączna suma nie przekraczała 1000 kalorii. Tak jak zazwyczaj jest w przypadku innych diet tutaj nie ma określonego jadłospisu, wszystko skupia się na preferencjach osoby podejmującej się diety cud. Należy jedynie przestrzegać zasady aby nie przekroczyć 1000 kalorii. Należy również pamiętać aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych tak bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Pamiętajmy również o tym aby dostarczona energia wystarczyła Nam na cały dzień, dlatego też podczas stosowania diety należy zrezygnować z większych wysiłków fizycznych. Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, które nie tylko wypełni żołądek dając uczucie sytości ale również przyspieszy procesy trawienne. Powinno się wypijać około 3 litrów płynów dziennie. Mimo, że w diecie nie ma określonego jadłospisu powinniśmy unikać żywności przetworzonej oraz nie zdrowej , fast foodów, majonezów, tłustego nabiału oraz cukru ( im go mniej tym lepiej). Powinniśmy spożywać pięć posiłków dziennie o łącznej sumie 1000 kalorii.

Ważne: Dieta ta nie powinna trwać dłużej niż miesiąc.

Reasumując:

-5 posiłków dziennie o łącznej sumie 1000 kalorii,

-Wypijanie około 3 litrów płynów dziennie,

-Unikanie intensywnego wysiłku ale spacer z pupilem jak najbardziej wskazany.

Podejmując dietę róbmy to z głową tak aby nie osłabić organizmu i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Dlatego tak bardzo ważne jest przestrzeganie zasad diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *