Dieta a aktywność fizyczna

Dieta a aktywność fizyczna

Nie będzie zaskoczeniem fakt, że większość społeczeństwa boryka się z otyłością. A jest to naprawdę poważny problem, który większość z Nas sobie lekceważy. Niestety to właśnie otyłość może doprowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych. Pora wziąć się w garść i zawalczyć o siebie, swoje zdrowie oraz przy okazji osiągnąć talię osy.

Więc co zrobić? Jak pozbyć się zbędnych kilogramów?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Ale należy pamiętać, że wszystko jest w Naszych rękach. Żadne diety ” cud”.Nikt nie powiedział też, że będzie łatwo. Potrzeba trochę chęci i samozaparcia. Jak wiadomo początki są trudne, ale nie wolno poddawać się pod zadnym pozorem. ” Nie od razu Rzym zbudowano” Przede wszystkim musimy skupić się na zmianie trybu życia. Ile razy wracając z pracy zachodzimy po fast foody? Pewnie bardzo często a to duży błąd. Tak naprawdę pochłaniamy puste kalorie, które nie wnoszą nic do organizmu oprócz zbędnej oponki. A może by tak po prostu zacząć się zdrowiej odżywiać? To naprawdę nie jest trudne.

Zacznijmy od tego aby spożywać 4-5 posiłków dziennie ale regularnie ( niejednokrotnie jest to dużym utrudnieniem ze względu na godziny pracy, ale dla chcącego nic trudnego). Nie napychajmy się na noc przed telewizorem toną pożywienia, słonych przekąsem czy słodyczy. Nie tylko będzie Nam się bardzo ciężko spało ale również przybędzie Nam kilku centymetrów tu i ówdzie a przecież nie o to chodzi. Zaprzyjaźńmy się z owocami i warzywami. Przecież tak wiele dobroczynnych składników odżywczych, minerałów oraz mikroelementów wniosą do organizmu. Bez witamin organizm niestety nie da rady udźwignąć codziennych obowiązków czy stresu. Pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu, nie lekceważmy tego ponieważ skutki odwodnienia mogą bardzo niekorzystnie odbić się na zdrowiu.

Należy również pamiętać, że sama dieta nie przyniesie efektów jeśli nie połączymy jej z aktywnością fizyczną. Nikt nie mówi o katowaniu się ale pół godzinny spacer na świeżym powietrzu jeszcze nikogo nie zabił. Przede wszystkim sport przyspiesza przemianę materii a co za tym idzie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej ale również dotlenia organizm. Jak trafne są słowa: ” W zdrowym ciele zdrowy duch” jak również: „Jesteś tym co jesz”. 

Pamiętajmy aby nie poddawać się, z upływem dni nowy styl życia ” wejdzie Nam w krew”. A co najważniejsze Nasze samopoczucie będzie o niebo lepsze a i w bioderkach uzyskamy kilka centymetrów mniej. A przecież właśnie o to chodzi.

Bierzmy się do pracy nad sobą, naprawdę warto.

Życia i zdrowia nie kupimy za żadne pieniądze, a dopóki możemy tak wiele zmienić to trzeba zacząć działać.

Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *