Dieta a grupa krwi

Dieta a grupa krwi

Dieta a grupa krwi

Coraz więcej osób interesuje się zdrową żywnością oraz prowadzeniem zdrowego trybu życia. Jest to bardzo pocieszające albowiem w dzisiejszych czasach otyłość stanowi naprawdę poważny problem. Wyróżniamy cztery grupy krwi: A, B, AB oraz O. Tak więc osoby z poszczególnymi grupami krwi mają inne zapotrzebowanie żywieniowe. To co pozytywnie wpłynie na osobę z grupą A może zaszkodzić z innymi grupami krwi. Pewnie wielu osobom wydaje się że grupa krwi nie odgrywa ważnej roli ale tak jest. Warto wspomnieć, że produkty spożywcze zawierają lektyny białkowe, które mogą być zgodne lub nie z antygenem danej grupy. Przy niezgodności występują zaburzenia procesów metabolicznych objawiających się min. alergiami pokarmowymi, wahaniami nastroju, marskością wątroby, chorobami nerek jak również spowolnioną pracą przemiany materii. Dieta zgodna z grupą krwi może okazać się dla Nas terapią zdrowotną za sprawą której możemy wyeliminować wiele przykrych dolegliwości.

Na czym polega dieta zgodna z grupą krwi?

Na początku warto wspomnieć, że nie jest to dieta restrykcyjna i tak jak w przypadku wielu innych diet nie wymaga od Nas ograniczeń kalorycznych. Co ważne dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania minerałów oraz składników odżywczych a niestety bardzo często ich brakuje przez prowadzenie złego stylu odżywiania.

Dieta dla grupy krwi A

Osoby z tą grupą powinny stosować dietę wegetariańska lub wegańską. Produkty pochodzenia zwierzęcego nie są dla nich. Spożywanie nabiału oraz białka prowadzi do nadwagi, braku energii oraz senności. Powinny natomiast spożywać owoce, warzywa, kaszę gryczaną, makaron razowy, mleko sojowe oraz dorsza czy makrelę.

Grupa krwi B

Osoby z tą grupą mają najlepiej. Wskazane są dla nich produkty zarówno pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego. Natomiast jeżeli chodzi o nabiał powinny wybierać chude mleko, jogurty, kefir, jajka oraz ser kozi, feta oraz mozzarellę. Nie mogą zapominać również o owocach i warzywach, które są skarbnicą witamin oraz minerałów.

Grupa AB

Osoby z tą grupą mogą spożywać produkty wskazane osobom z grupą A oraz B. Przede wszystkim w menu tych osób powinny znaleźć się ryby oraz indyk i oczywiście owoce i warzywa.

Grupa krwi O

Osoby z tą grupą krwi powinny unikać diet wegetariańskich oraz wegańskich. Ich jadłospis powinien być wzbogacony przede wszystkim o mięso, drób, ryby oraz owoce morza. Oczywiście nie mogą zapominać również o owocach i warzywach.

Jak słusznie zauważymy każda z grup krwi ma zalecane inne menu. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki odpowiedniemu jadłospisowi będziemy cieszyli się dobrym zdrowiem oraz nienaganną figurą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *