Dieta alkaliczna dr. Younga

Dieta alkaliczna dr. Younga

Dieta alkaliczna dr. Younga.

Twórcą diety jest dr. Robert Young. Dieta alkaliczna zwana również zasadową nie należy do typowych diet odchudzających a raczej skupia się na przywróceniu odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej nie wykluczając oczywiście utraty zbędnych kilogramów regulując pracę przemiany materii. Zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej może być bardzo niebezpieczne i prowadzić do kwasicy i zasadowicy a także groźnych chorób serca, nowotworów oraz otyłości, która niestety bardzo niekorzystnie odbija się na zdrowiu. Ale to nie jedyne zalety diety alkalicznej albowiem przeciwdziała osteoporozie, pomaga w walce z nerwicą i depresją oraz poprawia ogólne samopoczucie organizmu.

Założenia diety dr. Younga.

Na samym początku koniecznie trzeba wspomnieć, że dieta alkaliczna może być stosowana tylko po konsultacji z lekarzem u osób borykających się z chorobami nerek, kwasicą jak również każdymi innymi chorobami. Głównym założeniem tej diety jest spożywanie w 80% żywności o charakterze zasadowym a tylko 20% o charakterze kwasowym. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak bardzo ważne jest zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Dzięki diecie dr. Younga wpłynie na ogólną poprawę samopoczucia a także zdrowia. Polecana jest szczególnie osobom cierpiącym na bóle oraz zawroty głowy,nudnościami, osłabieniem oraz kwaśnym i nieprzyjemnym posmakiem w ustach. Przyniesie ulgę u osób cierpiących na refluks oraz nadkwasotę. A pewnie niejedna osoba przekonała się na własnej skórze jak nieprzyjemne są to objawy.

Produkty wskazane w diecie alkalicznej:

-Warzywa przede wszystkim zielone surowe a także gotowane na parze,

-Owoce zarówno świeże jak i suszone, w szczególności limonka oraz cytryna,

-Oleje te tłoczone na zimno,

-Pestki słonecznika, dyni oraz migdały,

-Soki warzywne ale najlepiej jakby były przygotowane w domowych pieleszach,

-Zielona herbata, herbatki ziołowe, mleko sojowe,

-Miód, czarne oliwki.

A czego unikać? Przede wszystkim:

-Fast foodów oraz żywności wysoko przetworzonej,

-Słodyczy,

-Napojów gazowanych, kawy, coli,

-Alkoholu,

-Mięs.

Dobrze by było ograniczyć ryż, jajka oraz makarony.

Zastosowanie się do zasad diety alkalicznej nie wymaga poświęceń a korzyści z jej stosowania jest wiele. Należy również pamiętać aby ostatni posiłek tak jak i w przypadku każdej innej diety spożyć na dwie trzy godziny przed snem aby zbyt mocno nie obciążać żołądka.

Reasumując: zwracajmy uwagę na menu. „ Jesteś tym co jesz” a życie w pośpiechu i „zapychanie się” żywnością wysoko przetworzoną z całą pewnością nie wpłynie korzystnie na Nasze zdrowie a wręcz przeciwnie tylko może zaszkodzić. Jedno jest pewne- dieta alkaliczna z całą pewnością pozytywnie wpłynie pozytywnie na organizm niwelując przykre i niejednokrotnie bolesne skutki zakwaszenia organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *