Dieta Alleluja

Dieta Alleluja

Dieta Georga Malkmusa

Autorem Diety Alleluja jest chrześcijański pastor George Malkmus, który opracował wegański sposób żywienia oparty na biblijnych zapisach Księgi Rodzaju. Opiera się on na spożywaniu przede wszystkim żywności roślinnej nieprzetworzonej a jak największym czerpaniu z zasobów natury. Każdy wie, że Matka Natura zawsze daje z siebie to co najlepsze. Wystarczy sięgnąć pamięcią kilkanaście lat wstecz lub spytać Dziadków o ich styl odżywiania. Z całą pewnością usłyszymy, że spożywali to co zasiali oraz wyhodowali, bez chemii oraz sztucznych nawozów dlatego też cieszyli się dobrym zdrowiem do późnej starości. Gdy sam twórca diety w wieku 42 lat zachorował na nowotwór jelita grubego postanowił przejść całkowicie na wegańską kurację żywieniową. W ten sposób chciał uniknąć bólu związanego z chemioterapią. W każdym dniu spożywał surówki w naprawdę dużych ilościach oraz wypijał kilka litrów soków owocowo-warzywnych. Dzięki takiemu sposobowi odżywiania guz na jelitach zaczął maleć aż całkowicie zginął.

Główne zasady Diety Alleluja

Główną zasadą diety jest spożywanie warzyw ( 75%) spożywanych zarówno w postaci surówek, sałatek jak i soków. Pozostałe 15% posiłków można poddać obróbce cieplnej, mowa oczywiście jedynie o gotowaniu. Należy również pamiętać, że owoce nie mogą przekroczyć również 15%. W trakcie stosowania Diety Georga Malkmusa zaleca się również spożywanie produktów pełnoziarnistych, zdrowych tłuszczów roślinnych zawartych min. w awokado, oliwie z oliwek, oleju lnianym i kokosowym. Ważne jest również spożywanie ziaren min. słonecznika, czarnuszki, siemienia lnianego oraz pestek dyni. Orzechy oraz suszone daktyle zalecane są natomiast w ograniczonych ilościach.

Ważne:

Wszelkie spożywane ziarna oraz kasze należy wcześniej namoczyć dzięki czemu neutralizuje się kwas fitynowy oraz z ułatwia trawienie. Tak jak w przypadku innych diet tak również tej bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Przede wszystkim należy pić świeżo wyciskane z wyciskarki soki ale również czystą wodę oraz napary ziołowe.

Natomiast do produktów zakazanych należą: Wszelkie produkty odzwierzęce ( dozwolony kefir oraz jogurt naturalny ale nie częściej niż raz na tydzień), mięso ryb, produkty przetworzone oraz wszystkie poddane procesowi smażenia oraz pieczenia, przypraw typu vegeta, soli, cukru, białego pieczywa, soków pasteryzowanych, słodyczy, alkoholu oraz produktów z mąki oczyszczonej.

Bardzo ważny jest fakt, ze Dieta Alleluja nie tylko pomoże w utracie zbędnych kilogramów ale również jest bardzo pomocna oraz skuteczna w leczeniu wielu chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *