Dieta Dukana

Dieta Dukana

Ten etap Dukana-białkowa kuracja odchudzająca

Twórcą diety jest popularny francuski dietetyk Pierre Dukan. Jest to dieta wysokobiałkowa a jej głównym założeniem jest ograniczenie spożywanych produktów o dużej zawartości tłuszczów i węglowodanów na korzyść białek. Dieta proteinowa składa się z czterech etapów. Pierwszy i drugi etap wpływa na utratę zbędnych kilogramów. Trzeci i czwarty chroni przed efektem jojo oraz pozwala utrzymać zgrabną figurę przez długie lata. Jak twierdzi sam twórca dieta ta również doskonale wpływa na jędrność skóry zapobiegając jej wiotczeniu.

Faza uderzeniowa.

Ten etap trwa około 5 dni. Wpływa na szybką utratę kilogramów oraz na oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn. W fazie uderzeniowej do dozwolonych produktów należą: drób, ryby, owoce morza, cielęcina, chudy nabiał. Jednak należy unikać tłuszczy a potrawy gotować na parze, dusić, piec lub grillować.

Faza równowagi.

Ten etap ma doprowadzić do uzyskania wymarzonej wagi i trwa tak długo aż osiągniesz swój założony wcześniej cel. W tej fazie oprócz produktów z fazy pierwszej możesz również spożywać warzywa.

Faza utrwalenia.

Ten etap jest bardziej delikatny. Można pozwolić sobie na bardziej zróżnicowane menu ( obiad dwudaniowy oraz deser). Jedyne o czym trzeba pamiętać, to to aby w jednym dniu w tygodniu powrócić do pierwszej fazy spożywając tylko białka.

Faza stabilizacji.

W tym etapie można jeść to na co się ma ochotę. Mowa oczywiście o zdrowych produktach. Dania typu fast foody oraz przejadanie się zaprzepaściły by dotychczasową walkę z utratą zbędnych kilogramów i to nie tylko w przypadku tej diety ale również każdej innej. Tak jak w przypadku fazy utrwalenia w jednym dniu w tygodniu spożywamy białka.

W Diecie Dukana bardzo ważne jest nie tylko przestrzeganie jej zasad ale również odpowiednie nawodnienie organizmu. Powinniśmy wypijać minimum 3 litry wody dziennie. Dieta proteinowa to nie tylko doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów ale co ważne doskonale oczyszcza organizm z zalegających toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *