Dieta Kefirowa

Dieta Kefirowa

Dieta Kefirowa-szybki sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Dieta kefirowa cieszy się coraz większą popularnością oraz zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Warto na samym początku zaznaczyć, że aby była skuteczna należy ściśle przestrzegać jej zasad ponieważ w przeciwnym razie może nie przynieść wcześniej zakładanych efektów. Jak sama nazwa wskazuje polega na spożywaniu kefirów, który bez watpienia pozytywnie wpływa na cały układ pokarmowy oraz pracę jelit. Jest równiż bogaty w witaminy oraz minerały jednak może doprowadzić do braków węglowodanów. Dieta kefirowa nie tylko pomoze w pozbyciu się nadmiaru kilogramów ale także oczyści organizm z zalegających toksyn oraz pozostałych produktów przemiany materii.

Zasady Diety Kefirowej.

Jak sama nazwa wskazuje dieta ta polega na spożywaniu kefirów i jest dostępna w dwóch wariantach.

Pierwszy z nich polega na stopniowym odstawianiu wcześniej spożywanych produktów na korzyść kefiru. Więc w pierwszym dniu należy jeść chudy twaróg. Przez kolejne dwa dni spożywamy kefir. Chodzi o to żeby zaspokoić głód a nie pochłaniać jego duże ilości. Czwartego dnia wprowadzamy do menu surowe oraz gotowane warzywa. W ostatni dzień możemy zjeść gotowane mięso a zamiast kefiru pić wodę mineralną, która doskonale wpłynie na oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn.

Natomiast jeżeli chodzi o drugi wriant tej diety to polega on przede wszystkim na spożywaniu posiłków lekkostrawnych oraz niskokalorycznych podanych w połączeniu z kefirem. Jednak w czwarty dzień należy spożywać wyłącznie kefir. A ostatniego dnia tak samo jak w wariancie pierwszym pić wodę mineralną. Należy pamiętać, że dieta ta nie powinna być stosowana dłużej niż przez pięć dni i powtarzana nie częściej niż raz na dwa miesiace. Każdy wie, że organizm potrzebuje do normalnego funkcjonowania wszystkich niezbędnych składnikó odżywczych. Dlatego należy pamiętać aby podczas stosowania Diety Kefirowej nie spożywać tylko i wyłącznie samego kefiru ponieważ może doprowadzić do ich niedoborów.

Dieta ta jest doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów oraz oczyszczenie organizmu z toksyn. Podczas jej stosowania mogą wystąpić bóle głowy ale są zjawiskiem normalnym. Nie może być również dłużej niż jest zalecana albowiem może niekorzystnie odbić się na Naszym zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *