Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna.

Na tle innych diet ta zyskuje coraz większe grono sprzymierzeńców. I mimo, że ogólnie należy do diet restrykcyjnych oraz drogich zaskakuje wspaniałymi efektami ponieważ poprawia ogólny stan zdrowia, samopoczucie ale co ważne dla osób z tak zwaną oponką pozwala na szybkie pozbycie się jej ( organizm spala zapasy białka oraz tłuszczu zyskując energię). Przede wszystkim bardzo ważną sprawą jest zaopatrzenie się w dobre jakościowo produkty, które zapewnią organizmowi „paliwa” tzn. wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz mikroelementów. Głównym założeniem diety ketogenicznej jest ograniczenie spożywanych węglowodanów oraz cukrów prostych zwiększając ilość tłuszczów zdrowych. Ogólnie zdanie lekarzy oraz dietetyków na temat tej diety jest podzielone, ale należy pamiętać, ze przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety warto poradzić się profesjonalisty. Przecież każdy organizm jest inny, ma inne predyspozycje genetyczne czy też przebyte choroby.

Ważne:

Dieta ketogenna całkowicie zakazana jest u osób z chorobami wątroby oraz nerek. Natomiast wykorzystywana jest przy leczeniu padaczki lekoopornej a także w zespole Retta, Draveta jak również stwardnieniu Guzowatym.

Produkty wskazane w diecie ketogenicznej:

-Przede wszystkim mięsa- wołowina, wieprzowina, jagnięcina, drób bez panierki oczywiście,

-Tłuste ryby morskie- należy jednak pamiętać żeby były przygotowywane również bez panierki,

-Oliwa z oliwek, olej kokosowy i lniany,

-Awokado,

-Orzechy, pestki oraz nasiona,

-Oliwki,

-Owoce oraz warzywa o niskim indeksie glikemicznym,

-Siemię lniane.

Produkty zakazane:

-Pieczywo, bułki,

-Makarony, kasze,

-Słodycze,

-Ziemniaki,

-Cukier, miód,

-Brzoskwinie, arbuzy, banany.

Koniecznie należy również pamiętać o spożywaniu dużej ilości płynów. Nie ma co się martwić, ze za dużo się wypija albowiem organizm nadmiar wydali z moczem.

Dieta ketogeniczna nie tylko pozwoli na utratę zbędnych kilogramów ale również przyczyni się do przyrostu masy mięśniowej.

Reasumując dieta ta nie tylko pomoże w pozbyciu zbędnych kilogramów ale również wpłynie na poprawę ogólnego samopoczucia.

Przed wprowadzeniem jej do codziennego trybu życia zasięgnijmy porady lekarza lub dietetyka albowiem nieodpowiedzialne podejście do diety może przynieść więcej strat niż korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *