Dieta New Mayo Clinic

Dieta New Mayo Clinic

Dieta New Mayo Clinic.

Jak sama nazwa wskazuje dieta ta została opracowana w Klinice Mayo. Mimo, że należy do diet monotonnych pozwala na pozbycie się nawet 6 kilogramów w przeciagu dwóch tygodni, jednak należy zaznaczyć, że aby uzyskać takie efekty trzeba się trzymać ściśle zasad diety.Przede wszystkim opiera się na spożywaniu dwóch produktów mianowicie warzyw oraz jajek. Tak jak w przypadku kazdej innej diety warto skontakotować się z lekarzem lub dietetykiem. Warto również zaznaczyć, że osoby z większą nadwagą szybciej zauważą efekty. Dieta New Mayo Klinic całkowicie wyklucza spożywanie żywności wysoko przetworzonej jak również produky zawierające konserwanty oraz sztuczne składniki. Dlatego też zaliczana jest do zdrowych diet.

Głowne zasady Diety New Mayo Clinic.

Podstawową zasadą tej diety jest całkowite wyeliminowanie cukru zawartego zarówno w owocach jak i słodyczach. Powinniśmy spożywać 6 jajek dziennie. Jak wiadomo to właśnie one są doskonałym źródłem pełnowartościowego białka oraz witamin takich jak A, D, E oraz K. Jak już wcześniej zostało wspomniane, drugim produktem są warzywa, bogate źródło witamin jak również błonnika. Kazdy chyba doskonale wie, jak zbawienny wpływ na organizm wykazuje błonnik. Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, minimum 2 litry ( czysta woda mineralna, herbatki ziołowe, słaba herbata). Nie można również zapominać o aktywności fizycznej, która nie tylko przyspieszy proces odchudzania ale również pozytywnie wpłynie na cały organizm.

Produkty zalecane:

-Ryby,

-Jajka,

-Chude mięso,

-Masło, oleje,

-Buraki, pomidory, ogórki, sałata, marchew, brokuły.

Produkty zakazane:

-Cukier, słodycze,

-Tłuste mięsa,

-Kalafior, cebula, ziemniaki,

-Sól,

-Alkohol,

-Nasiona roślin strączkowych.

Należy również pamiętać, ze owoce w diecie są ograniczone. Dopuszczalne są dwie porcje dziennie. Osoby które mają problem z gospodarką lipidową nie powinni korzystać z diety ale mimo wszystko warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *