Dieta Nutritariańska

Dieta Nutritariańska

Dieta Nutritariańska najzdrowszą dieta świata.

Pocieszającym jest fakt, ze coraz więcej osób interesuje się zmianą trybu życia na zdrowszy oraz zdrowa żywnością. Otyłość niestety stanowi bardzo duży i coraz poważniejszy problem tym bardziej, że dotyka coraz częściej dzieci. Na rynku dostępnych jest coraz więcej sklepów ze zdrowa żywnością a co ważne cieszą się one sporym zainteresowaniem. Mimo, ze półki sklepowe „pękają w szwach” klienci coraz częściej przed zakupem spoglądają na skład produktu. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że wiele chorób cywilizacyjnych jest po prostu skutkiem złego odżywiania. Jednak nie wszyscy są tego świadomi a może co gorsze nie chcą być świadomi tego faktu. Autorem Diety Nutritariańskiej jest amerykański dietetyk Joel Fuhrman który twierdzi, że jedynym dobrym sposobem aby cieszyć się dobrym zdrowiem, zgrabną sylwetką oraz życiem do późnej starości jest spożywanie pokarmów takich, które dostarczą organizmowi „paliwa” tzn. składników odżywczych, witamin oraz mikroelementów.

Ale czym tak naprawdę jest Nutritarianizm?

Tak naprawdę wszystko należy od indywidualnego spojrzenia na ten termin. Dla jednych jest to zdrowy styl odżywiania, dla innych dobry sposób na zapobieganie wielu chorobom cywilizacyjnym a dla innych jeszcze najzdrowsza dieta świata. Nie raz słyszeliśmy od dziadków powiedzenie „Jesteś tym co jesz” i nie ma w tym ani grama przesady. Wystarczy cofnąć się wstecz i przypomnieć sobie jak odżywiały się starsze pokolenia. Nie wiedzieli co to fast foody. Żywność wysoko przetworzona czy też dania gotowe, które nie wnoszą nic dobrego. Korzystali z darów natury ( swoje wyroby, warzywa, owoce – bogate źródła witamin, minerałów oraz składników odżywczych) i dlatego tez cieszyli się dobrym zdrowiem do późnej starości. Pamiętajmy zdrowie ma się jedno, jest jak „wisienka na torcie” dlatego warto już dziś podjąć walkę ze swoimi słabościami, nałogami oraz zmianą trybu życia na zdrowszy, lepszy. I właśnie do tego zachęca Nutritarianizm. Dzięki tej diecie będziesz cieszył się dobrym zdrowiem do późnych lat oraz szczupłą i zgrabną sylwetką. Zachęca do spożywania zdrowej żywności, tej która jest skarbnicą wszystkiego co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Podstawą diety są świeże oraz gotowane warzywa, które powinny stanowić 90% dziennego menu. Jednak warto pamiętać, ze zbawienny wpływ na organizm mają te surowe zarówno owoce jak i warzywa nie poddane obróbce termicznej więc spożywajmy ich jak najwięcej.

Produkty wskazane w Diecie Nutritariańskiej:

-Warzywa oraz owoce zarówno świeże jak i gotowane,

-Warzywa strączkowe,

-Awokado,

-Produkty zbożowe nieoczyszczone,

-Orzechy oraz nasiona.

Produkty które należy spożywać z umiarem:

-Chudy drób,

-Ryby,

-Oleje,

-Nabiał

Produkty zakazane:

-Tłuste mięsa,

-Oleje rafinowane,

– Słodycze

-Produkty z białej mąki,

-Napoje gazowane, alkohol oraz soki.

Warto zastanowić się nad zmianą trybu życia na zdrowszy, lepszy albowiem na pewno przyniesie wiele korzyści. Dzięki wprowadzeniu Nutritariańkiego stylu do swojego życia dostarczymy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin oraz mikroelementów. A dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem, zgrabną sylwetką oraz długowiecznością. Czyż nie warto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *