Dieta Ornisha

Dieta Ornisha

Dieta Ornisha czyli jak szybko schudnąć bez liczenia kalorii

O tym, że otyłość może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne wie każdy jednak nie wszyscy podchodzą poważnie do tematu. Jednak to właśnie nadwaga prowadzi do nadciśnienia, miażdżycy jak również chorób układu krążenia. Amerykański kardiolog oraz profesor medycyny dr. Michael Ornish wymyślił plan żywieniowy, który doskonale poradzi sobie z nadprogramowymi kilogramami ale również wpłynie na zatrzymanie zmian miażdżycowych. Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna jednak niestety bardzo często o niej zapominamy. Nie tylko pomoże w utracie kilogramów ale także w bardzo korzystny sposób wpłynie na Nasze zdrowie. Należy również wspomnieć, że Dieta dr. Ornisha jest rodzajem nisko tłuszczowej diety wegetariańskiej oraz jest bardzo popularna w środowisku medycznym.

Zasady stosowania Diety Ornisha.

Dla wielu osób bardzo ważną informacją może być to, że stosując tą dietę nie trzeba liczyć kalorii.

Jedyne o czym trzeba pamiętać to to aby spożywać produkty zalecane przez dr. Michaela. Produkty te podzielone są na pięć grup zaczynając od tych najbardziej polecanych a kończąc na zakazanych.

  • W pierwszej grupie znajdują się owoce, warzywa, nasiona roślin strączkowych, produkty sojowe, beztłuszczowe produkty mleczne oraz białko jajka. Produkty z tej grupy zaliczane są do najzdrowszych.
  • W drugiej grupie znajdziemy oleje a przede wszystkim rzepakowy ale również napoje bezkofeinowe, awokado oraz nasiona.
  • W trzeciej grupie znajdziemy niskotłuszczowe produkty mleczne, owoce morza, margaryny oraz słodycze ale oczywiście w umiarze.
  • Do czwartej grupy zalicza się ryby, drób , pełnotłuste produkty mleczne, majonez, ciasteczka oraz ciasta.
  • Do piątej tej najbardziej zakazanej grupy zaliczane są takie produkty jak czerwone mięso, podroby, masło, śmietana oraz żółtka jajek.

Przede wszystkim zalecane są produkty z trzech pierwszych grup. Należy również pamiętać, ze aktywność fizyczna odgrywa również bardzo ważną rolę. Jednak również ogromne znaczenie ma życie bezstresowe, chociaż ciężko z tym w dzisiejszych czasach. Ale postarajmy się ograniczyć stres do minimum. Dobrze przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Pomimo, ze Dieta Ornisha należy do bardzo zdrowych diet może powodować problemy z trawieniem przez dużą zawartość błonnika. Powinny jej unikać kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby z osteoporozą oraz anemią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *