Dieta ośmiogodzinna

Dieta ośmiogodzinna

Dieta ośmiogodzinna

W czasach tak bardzo zabieganych gdy brakuje Nam czasu na wszystko zapominamy o prowadzeniu zdrowego stylu życia. Bardzo często popełniany jest ten sam błąd-wracając po pracy do domu najadamy się niejednokrotnie aż za dużo aby nadrobić cały dzień. Z pełnym żołądkiem kładziemy się zaraz spać. Ale czy tak powinno być? Pod żadnym pozorem. Organizm zamiast regenerować siły po całym dniu pracy musi trawić spożyty przez Nas pokarm. Nie należy również zapominać, że odżywiając się w ten sposób o talii osy raczej możemy zapomnieć. Jak przekonują twórcy Diety ośmiogodzinnej ( David Zinczenko oraz Peter Moore) możemy cieszyć się wymarzoną sylwetką jedząc tak naprawdę wszystko. Jedynym warunkiem jest spożywanie posiłków ale tylko w czasie ośmiu godzin. Sami ustalamy dla siebie odpowiedni czas np. od 8 do 18 lub tez od 9 do 17. Początki zawsze są trudne ale po kilku dniach organizm się przyzwyczai.

Główne zasady Diety Ośmiogodzinnej.

– Posiłki spożywamy w przeciągu ustalonych ośmiu godzin,

– Oczywiście tak ustalamy czas aby ostatni posiłek nie był zjedzony późnym wieczorem,

– Nie przejadamy się dlatego też należy spożywać mniejsze porcje,

– Wystrzegamy się żywności wysoko przetworzonej oraz słodkich napojów gazowanych,

– Nie podjadamy po godzinach przeznaczonych na spożywanie posiłków nawet owoców oraz warzyw,

– Nie zapominamy o odpowiednim nawodnieniu organizmu przede wszystkim w godzinach postu. Pijemy czystą wodę mineralną oraz herbatki ziołowe( dozwolone również w czasie odpoczynku)

– Jemy tak naprawdę wszystko na co mamy ochotę.

Podczas stosowania diety możemy zgubić 5 kilogramów w ciągu tygodnia pod warunkiem przestrzegania jej zasad. Dieta ośmiogodzinna to nie tylko dobry sposób na utratę zbędnych kilogramów ale również wzmocnienie układu immunologicznego, odzyskanie energii oraz witalności. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, ze im zdrowiej jemy tym lepiej. Nie można również zapominać o aktywności fizycznej, która nie tylko wspomoże proces odchudzania ale również pozytywnie wpłynie na pracę całego organizmu.

Ważne informacje w diecie ośmiogodzinnej:

Dieta ośmiogodzinna zakazana jest u kobiet w błogosławionym stanie, karmiących piersią, dzieci oraz osób starszych. Tak jak w przypadku każdej innej diety tak i tej przed rozpoczęciem warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, zwłaszcza osoby po przebytym leczeniu lub w jego trakcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *