Dieta OXY

Dieta OXY

Dieta OXY czyli jak szybko zgubić nadprogramowe kilogramy

Bez wątpienia otyłość stanowi coraz to poważniejszy problem. Bardzo często nie zwracamy uwagi na to co jemy. W pędzie dnia codziennego tak często sięgamy po dania gotowe czy fast foody a Nasza przekąska to niestety chipsy albo pączek. Czy w ogóle spożywamy warzywa oraz owoce? Jak często przygotowujemy posiłki w domu? Raczej sporadycznie, przecież łatwiej jest kupić coś gotowego pełnego ulepszaczy i pustych kalorii. To bardzo duży błąd. Nie dość, że nie dostarczamy organizmowi „paliwa” do normalnego funkcjonowania to również obwód pasa coraz to większy a wskazówka wagi idzie w górę. Dieta OXY należy do nowoczesnych diet białkowych. Jak twierdzi sam autor dieta ta pozwala na utratę nawet 15 kilogramów w przeciągu zaledwie trzech tygodniu pod warunkiem stosowania się do jej zasad. Jest to dieta krótkotrwała ponieważ trwa tylko trzy tygodnie.

Główne zasady diety białkowej

Dieta OXY należy do diet trójfazowych.

Pierwsza faza-FAT BURNING

Podczas tej fazy spożywamy przede wszystkim białko zwierzęce dzięki któremu przyspieszone jest spalanie tkanki tłuszczowej. Powinniśmy spożywać w szczególności mięso drobiowe, cielęcinę, wołowinę, nabiał oraz ryby i owoce morza.

Druga faza-STEP

W tej fazie zaleca się spożywanie zarówno białka roślinnego jak i zwierzęcego w proporcji pół na pół. Białko roślinne znajdziemy przede wszystkim w soczewicy, grochu, ciecierzycy soi oraz fasoli. Znajdziemy je również w amarantusie, migdałach a także sezamie. Faza ta tak samo jak pierwsza trwa tydzień.

Faza trzecia-BALLANCE

Ta faza polega na ustabilizowaniu osiągniętych do tej pory efektów tzn. nie dopuścić do efektu jojo oraz nauczyć zasad prowadzenia zdrowego stylu odżywiania. Przede wszystkim należy prowadzić zdrowy tryb życia nie wracając do fast foodów oraz dań gotowych.

Należy również pamiętać, ze podczas stosowania diety OXY należy pić OXY szejka w którego skład wchodzą otręby, kefir i żurawina najlepiej świeża. Dzięki temu napojowi zapobiegniemy przykrym dolegliwościom, które mogą wystąpić podczas stosowania diety ( zmęczenie, brak energii, problemy z wątrobą oraz nerkami.

Ważne:

Dieta OXY nie jest wskazana kobietom w ciąży, podczas karmienia, z cukrzycą, niedokrwistością, chorobami wątroby i nerek, wrzodami żołądka oraz dwunastnicy oraz w okresie dojrzewania.

Nie należy zapominać o aktywności fizycznej, która nie tylko wpłynie na lepsze efekty diety ale również na cały organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *