Dieta Paleo

Dieta Paleo

Dieta Paleo- zdrowie w naturze.

Twórcą tej diety jest Loren Cordain, który bez wątpienia dobrze zauważył, że nie możemy działać przeciwko naturze. Wręcz odwrotnie żyjmy z Nią w całkowitej zgodzie. Nie jest tajemnicą, ze to co naturalne jest najlepsze i trzymajmy się tego a zdrowie i długowieczność z całą pewnością będą Nam dopisywały. Tak naprawdę przecież wystarczy cofnąć się wstecz kilkanaście lat do czasów Naszych dziadków oraz pradziadków, którzy przede wszystkim odżywiali się zdrowo korzystając z dobrodziejstw natury ciesząc się dobrym zdrowiem. Jednak nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach zapominamy co to aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie na korzyść żywności wysoko przetworzonej, fast foodów w których niestety nie znajdziemy nic dobrego a wręcz przeciwnie. Ale czym jest Dieta Paleo? Tak naprawdę to prowadzenie zdrowego trybu życia w zgodzie z naturą.

Dieta Paleo – zmiana trybu życia na lepszy, zdrowszy.

Nie ukrywając otyłość stanowi poważny problem tym bardziej, że dotyka coraz częściej dzieci. Większość z Nas niestety idzie na tzw. „ łatwiznę” zajadając się fast foodami i daniami gotowymi zamiast przygotować posiłki w domu. Nie dość, że dzięki takiemu stylowi odżywiania dostarczamy organizmowi tylko pustych kalorii to na domiar złego osłabiamy pozbawiając go wszystkich tak bardzo ważnych składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Nawet samochód potrzebuje paliwa do jazdy. Puki organizm młody jakoś sobie radzi ale należy pamiętać, że wcześniej czy później na pewno w sposób niekorzystny odbije się to na Naszym zdrowiu. Chociaż pocieszający jest fakt, ze coraz więcej osób interesuje się zdrową żywnością oraz prowadzeniem zdrowego stylu życia. Głównym założeniem Diety Paleo jest odżywianie się w taki sposób jak robili to Nasi przodkowie. W najprostszych słowach sami zdobywali pożywienie mając przy tym sporą dawkę ruchu. Koniecznie trzeba wspomnieć, że podstawą diety jest mięso. Natura zawsze daje z siebie to co najlepsze i nigdy o tym nie zapominajmy. Siła , zdrowie i moc tkwi w naturze i korzystajmy z niej jak najczęściej a sami się przekonamy jak wiele potrafi dać od siebie nie oczekując niczego w zamian.

Produkty wskazane :

-Chude mięso ( drób, wieprzowina, cielęcina),

-Ryby oraz owoce morza,

-Jajka oczywiście najlepiej te z własnego chowu,

-Owoce,

-Warzywa tak naprawdę wszystkie,

-Suszone owoce, pestki słonecznika, dyni,

-Olej lniany, kokosowy, rzepakowy.

Czego powinniśmy unikać?

-Mleko, śmietana, sery,

-Słodycze,

-Rośliny strączkowe,

-Chleb, kasze, ziemniaki.

Nie wolno również zapominać o aktywności fizycznej, która ma zbawienny wpływ na Nasze zdrowie oraz utrzymanie zgrabnej sylwetki.

Reasumując – korzystajmy z dobrodziejstw natury jak najwięcej i najczęściej a pomoże cieszyć się Nam dobrym zdrowiem, witalnością oraz filigranową sylwetką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *