Dieta Rozdzielna

Dieta Rozdzielna

Dieta rozdzielna Dr. Haya.

Dieta ta jak sama nazwa wskazuje polega na nie łączeniu ze sobą węglowodanów oraz białek. Tak naprawdę chodzi o to aby w jednym posiłku nie łączyć ze sobą tych dwóch składników. Dieta rozdzielna ma wielu swoich zwolenników chociażby z tego faktu, że nie muszą rezygnować ze swoich ulubionych potraw. Jej twórcą jest dr. William Howard Hay, który właśnie dzięki jej stosowaniu wyleczył się z choroby Brighta. I chociaż niektórzy dietetycy z USA wypowiadają się na jej temat negatywnie sam autor przekonuje Nas, że właśnie dzięki diecie rozdzielnej można zapobiec wielu chorobom jak również wyleczyć je (min. cukrzycę, nowotwory,miażdżycę oraz nadciśnienie). Tak jak w przypadku innych diet tak i tej zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.

Zasady Diety Rozdzielnej.

Jak już wcześniej zostało wspomniane podstawową zasadą diety jest nie łączenie ze sobą białek oraz węglowodanów ponieważ i jedne i drugie potrzebują innych enzymów trawiennych.

Produkty podzielone są na trzy grupy:

-Węglowodanowe do których zalicza się: makaron, kasze, ziemniaki, pieczywo,mąkę ziemniaczaną, miód, rodzynki.

-Białkowe: kiełbasa drobiowa, jajka, mięso gotowane oraz pieczone,owoce morza, makrelę, mleko niepasteryzowane, winogrona, truskawki, soja oraz wyroby sojowe.

-Neutralne: kwaśne mleko, kefir, maślanka, wędzone oraz surowe mięso oraz ryby, oleje, soki warzywne oraz owocowe, orzechy, nasiona słonecznika, słodziki oraz miód.

Należy również pamiętać o produktach zakazanych. Należą do nich: fast foody, białe pieczywo, ciasta, słodycze, cukier, alkohol, słodzone napoje gazowane, mocna kawa oraz herbata. Dieta ta pozwala na utratę do 2,5 kg w przeciągu dwóch tygodni. Należy jednak pamiętać aby ściśle przestrzegać zasad diety ponieważ w innym razie efekty nie będą zadowalające. Przede wszystkim należy pamiętać aby nie łączyć ze sobą węglowodanów oraz białek, spożywać pięć posiłków w ciągu dnia. Co ważne jeść spokojnie i dokładnie przegryzać. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu ( do 2 litrów płynów dziennie).Reasumując- Dieta Rozdzielna to nie tylko doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów ale również doskonałe oczyszczenie organizmu z toksyn, przyspieszenie pracy metabolizmu oraz odzyskanie pełni energii. Polecana jest szczególnie osobom nie tylko z nadwagą ale również chorobami serca oraz układu krążenia oraz borykającym się z nadciśnieniem. Doskonale łagodzi napięcie nerwowe oraz bóle migrenowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *