Dieta ryżowa

Dieta ryżowa

3 dniowa Dieta ryżowa.

Twórcą diety ryżowej jest Walter Kempner. Powstała ona w 1934 roku. Autor diety 3 dniowej obserwując problemy zdrowotne u osób słusznie zauważył, że gdy w menu jest ryż ryzyko chorób jest o wiele mniejsze. Jak wiadomo to właśnie ryż jest bogaty w białko i co ważne posiada niski indeks glikemiczny. Błonnik wykazuje zbawienny wpływ na cały układ pokarmowy. Ma zbawienny wpływ na jelita. Jak sama nazwa wskazuje dieta opiera się na spożywaniu ryżu.

Główne założenia diety ryżowej.

Jak już zostało wcześniej wspomniane i jak sama nazwa wskazuje dieta ta opiera się głównie na spożywaniu ryżu. Dla przypomnienia posiada on wiele bardzo cennych składników mineralnych (magnez, fosfor, żelazo, jod), witamin (K, E oraz witamin z grupy B). Oczywiście mowa o brązowym ryżu, który nie jest oczyszczony a co za tym idzie pozbawiony wszystkich cennych składników odżywczych. Głównym założeniem diety jest utrata zbędnych kilogramów ale nie tylko albowiem doskonale oczyszcza ona organizm z zalegających toksyn, poprawia pracę metabolizmu oraz dodaje sił oraz energii tak potrzebnych do borykania się z codziennymi obowiązkami. Dieta trwa 3 dni i spożywa się tylko i wyłącznie ryż (najlepiej brązowy) ugotowany bez dodatku soli lub też uprażony w piekarniku. Bardzo ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Należy pić duże ilości czystej wody niegazowanej, herbatek ziołowych jak również zielonej herbaty.

Co daje stosowanie diety ryżowej?

-Obniża poziom cholesterolu a co za tym idzie zmniejsza ryzyko chorób serca,

-Oczyszcza organizm z toksyn,

-poziom cukru we krwi,

-Wpływa na redukcję wody.

Bez wątpienia dieta ta doskonale wpływa na poprawę samopoczucia. Dodaje energii oraz witalności. Błonnik zawarty w ryżu poprawia pracę jelit oraz całego układu pokarmowego. Należy jednak pamiętać aby nie stosować jej na dłuższą metę ponieważ pozbawiona jest nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, tłuszczów oraz witamin takich jak Witamina C, D oraz A. Diety oczyszczającej powinna unikać młodzież oraz kobiety w błogosławionym stanie. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć porady profesjonalisty-lekarza lub dietetyka, którzy rozwieją wszystkie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *