Dlaczego nie mogę schudnąć?

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Bez wątpienia prawie każda Kobieta stosowała niejednokrotnie dietę odchudzającą. Ale czy była skuteczna? Z całą pewnością nie albowiem nie spełniła Naszych oczekiwań w 100%. Zaczynamy przeglądanie stron internetowych w celu znalezienia takiej diety, która w końcu Nas zadowoli. Należy jednak pamiętać, że odchudzanie to nie tylko dieta. Tak naprawdę to zmiana stylu odżywiania- zmiana życia. Wybrana przez Nas dieta na każdą osobę zadziała inaczej. Bardzo ważną rolę odgrywają predyspozycje genetyczne, wiek, płeć ale również przebyte choroby. Oczywiście konieczne jest również ścisłe trzymanie się zasad danej diety.

Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas stosowania diety?

Gdy już odważymy się na krok jakim jest dieta oczekujemy bardzo szybkich i dobrych efektów. Jednak należy pamiętać, że skuteczne odchudzanie jest procesem długotrwałym. Musimy wykazać się silną wolą oraz samozaparciem. Bardzo często zdarza się tak, że efekty końcowe nie są dla Nas zadowalające i za niepowodzenie obarczamy daną dietę. Ale czy trzymaliśmy się ściśle jej zasad? Czy nie podjadaliśmy między posiłkami? Bardzo często w sytuacjach nerwowych sięgamy po coś słodkiego tłumacząc sobie, że jedno ciastko nie zaszkodzi. Ale czy na pewno? Należałoby się nad tym zastanowić. Panuje przekonanie, ze im mniej posiłków zjemy tym szybciej schudniemy. Kolejny błąd. Ogromne znaczenie ma regularność posiłków. Lepiej jest spożyć 4-5 mniejszych posiłków niż dwa duże. Spożywając dwa posiłki w ciągu dnia wieczorem nadrabiamy „straty” objadając się. Organizm w ten sposób chce uzupełnić niedobór cukru. Nie zapominajmy również aby posiłki dokładnie przeżuwać albowiem organizm będzie je trawił na bieżąco. Pocieszający jest fakt, ze coraz więcej osób wybiera zdrową żywność. Ale to nie wystarczy. Kluczową rolę odgrywa sposób jej przygotowania. Co Nam po zdrowej żywności jak smażymy ją np. na głębokim oleju. Jedna wielka bomba kaloryczna, która ze zdrowiem nie ma nic wspólnego. A jak wygląda Nasza aktywność fizyczna? W większości przypadków jest to zasiadanie przed telewizorem. Aby dieta była skuteczna konieczne jest polubienie tej dziedziny. Sport nie tylko szybciej pomoże Nam w uzyskaniu wcześniej założonego celu ale również doda energii oraz witalności.

Kolejnym błędem jaki popełniamy niestety za często jest źle zbilansowana dieta. Organizm aby mógł zdrowo oraz normalnie funkcjonować potrzebuje składników odżywczych, witamin oraz minerałów a niestety za często pozbawiamy go tak ważnego „paliwa”.

Tzw. „diety cud” może i pozwolą na szybką utratę kilogramów. Należy jednak pamiętać, że bardzo osłabiają organizm. Po jej zakończeniu szybko wracamy do dawnych nawyków a co za tym idzie wskazówka na wadze również idzie w górę.

Przed rozpoczęciem diety odchudzającej warto skonsultować się ze specjalista – lekarzem lub dietetykiem, który dobierze ją indywidualnie uwzględniając wszystkie za i przeciw. Taka wizyta z całą pewnością sprawi, że będziemy cieszyć się ze skuteczności danej diety przez długi czas nie tracąc zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *