Dlaczego warto stosować prezerwatywy?

Dlaczego warto stosować prezerwatywy?

Dlaczego warto stosować prezerwatywy?

Prezerwatywy stosowane są od lat jako „środek zapobiegający niechcianej ciąży jednak są również jedyną metodą antykoncepcji, która skutecznie ochroni Nas przed bardzo groźnymi chorobami wenerycznymi przenoszonymi drogą płciową takimi jak rzeżączka, kiła czy chlamydia. Stosunek płciowy bez prezerwatywy grozi również zarażeniem się wirusem HIV oraz WZW ( wirusowym zapaleniem wątroby).Powinni jej używać wszyscy jednak szczególnie polecana jest osobom nie mającym stałych partnerów seksualnych. Pewnie niejednokrotnie słyszeliśmy od swoich partnerów, że nie tolerują takiego sposobu współżycia jednak statystyki przerażają. Z roku na rok wzrasta liczba zachorowań. I mimo że jako społeczeństwo jesteśmy świadomi zagrożeń jakie niesie za sobą nieużywanie prezerwatyw w dalszym ciągu zbyt lekceważąco i nieodpowiedzialnie podchodzimy do tego tematu.

PAMIĘTAJMY: PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚĆ NIE TYLKO ZA SWOJE ZDROWIE ALE TAKŻE SWOJEJ PARTNERKI.

Zalety stosowania prezerwatywy

  • Przede wszystkim są jedyną skuteczną ochroną przed zarażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową,
  • Mogą pomóc mężczyźnie utrzymać lub przedłużyć erekcję,
  • Są łatwe w użyciu,
  • Nie mają wpływu na płodność u mężczyzny,
  • Bez problemu można je stosować z innymi metodami antykoncepcji,
  • Są łatwo dostępne,
  • Chronią przed niechcianą ciąża.

Musimy jednak pamiętać, że ten rodzaj antykoncepcji nie jest w 100% skutecznym sposobem na zapobieganie ciąży. Duży wpływ ma również umiejętność poprawnego zakładania prezerwatywy.

Ponosimy odpowiedzialność nie tylko za siebie ale również za swoja partnerkę. Chwila uniesienia bez odpowiedniego zabezpieczenia może się okazać bardzo przykra w skutkach.

Choroby weneryczne wciąż stanowią poważny problem i mimo że jesteśmy świadomi zagrożeń liczba zachorowań wciąż rośnie. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo oraz swojej partnerki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *