Erytrol

Erytrol

Erytrol

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się coraz bardziej popularny zdrowy zamiennik cukru. Jest związkiem naturalnie występującym w owocach,pyłkach kwiatów, winach oraz w produktach sfermentowanych. I chociaż wyglądem przypomina cukier stołowy jest od niego o wiele zdrowszy. Pocieszający jest fakt, ze w czasach gdzie problem otyłości sięga coraz więcej osób rośnie również zainteresowanie prowadzeniem zdrowego stylu życia oraz odpowiednio zbilansowanej diety. Nie ma co ukrywać ale słodziki cieszą się coraz większą popularnością mimo, że posiadają zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jednak dzisiaj skupmy się na Erytrolu a dokładniej na jego właściwościach.

Dlaczego warto wprowadzić Erytrol do swojej diety?

Przede wszystkim jest niskokaloryczny dlatego też doskonale sprawdzi się u osób przebywających na dietach.

  • Polecany jest diabetykom oraz osobom borykającym się z dolegliwościami metabolicznymi albowiem nie podnosi poziomu glukozy we krwi,
  • Jest bezpieczny dla układu pokarmowego albowiem nie podrażnia go,
  • Co ważne nie przyczynia się do powstawania próchnicy,
  • Wykazuje działanie antyoksydacyjne-zwalcza wolne rodniki a dokładniej niweluje ich szkodliwe działanie,
  • Nie wywołuje wzdęć ani biegunek,
  • Posiada niski indeks glikemiczny.

Erytrol bez przeszkód możemy wykorzystać w kuchni do wszelkich wypieków zaczynając od ciasteczek, ciast, naleśników, placuszków a kończąc na dżemach.

Czy jego stosowanie jest bezpieczne?

Jak potwierdzają badania stosowanie Erytrolu jest bezpieczne. Oczywiście pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku a w razie wątpliwości zaczerpnijmy porady lekarza lub dietetyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *