Garnki emaliowane – zdrowe i trwałe

Garnki to naczynia kuchenne, które są używane w codziennym przygotowywaniu posiłków. Zastanawiam się więc, czy ktoś z was zwraca uwagę na surowiec, z którego zostały wykonane? Poruszam ten temat, ponieważ na rynku jest wiele różnych rodzajów naczyń kuchennych, a przy wyborze nowego kompletu garnków warto zwrócić uwagę na aspekt zdrowotny. Które więc naczynia wybrać, jeśli chcemy dbać o swoje zdrowie?

Komplet garnków emaliowanych to must have w zdrowej kuchni.

Garnki emaliowane od wielu lat są uważane za najzdrowsze do użytku w kuchni. I do dziś nic się nie zmieniło, bo jeśli szukasz zdrowych garnków do gotowania, to najlepszym wyborem jest właśnie komplet garnków emaliowanych. Garnki emaliowane to produkty wykonane ze stali i pokryte emalią. Sama emalia to powłoka szklana. Proces tworzenia emalii jest podobny do procesu tworzenia szkła, dlatego też garnki emaliowane są odporne na korozję i nie wchodzą w reakcję z żywnością. Dodatkowo warto wiedzieć, że pierwiastki chemiczne zawarte w stali nie przechodzą do żywności podczas gotowania. Pewnie wiele z waszych babć lub mam powtarzało, że rosół smakuje najlepiej, jeśli jest gotowany w garnku emaliowanym. I to również jest prawda. Potrawy przygotowane w naczyniach emaliowanych smakują inaczej, niż te przygotowana w garnkach ze stali nierdzewnej lub z aluminium. Garnki emaliowane, tak jak każde naczynia szklane, są przeznaczone również do przechowywania żywności. W garnku emaliowanym możesz przechować zupę czy inne danie, a następnego dnia podgrzać je na kuchence domowej. Pamiętaj jednak, że nie należy stawiać naczyń prosto z lodówki na kuchenkę, ponieważ powłoka emaliowana jest wrażliwa na dużą różnice temperatur.

Garnki emaliowane to najlepszy wybór biorąc pod uwagę aspekt zdrowia. Jest to również świetny produkt dla osób, które sugerują się dobrym designem lub wysoką jakością. Jeśli ważna jest dla nas jakość naczyń emaliowanych to warto zwrócić uwagę na kraj produkcji naczyń oraz grubość stali z jakiej zostały wykonane. Im grubsza stal, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że gotowana żywność będzie przylegała do garnków. Porównując tanie garnki emaliowane z garnkami dobrej jakości od razu zauważycie różnicę w ciężkości. Garnki dobrej jakości powinny kosztować w granicach 250 – 450 zł. Jest to cena za komplet garnków emaliowanych. Najlepiej wybierać garnki produkcji europejskiej.

Zalety garnków emaliowanych:

  • w garnkach emaliowanych można przechowywać żywność
  • garnki emaliowane nie wchodzą w reakcję z żywnością i nie korodują
  • są jak naczynia szklane
  • garnki emaliowane działają na indukcji i każdej innej kuchence (warto zapoznać się z instrukcją obsługi kuchenki indukcyjnej, aby odpowiednio korzystać z naczyń emaliowanych na kuchence indukcyjnej)
  • garnki emaliowane są odpowiednie dla alergików

Garnki emaliowane to ozdoba Twojej kuchni

Wybierając komplet garnków emaliowanych możemy pozwolić sobie na różne wariacje. Na rynku dostępne są bardzo nowoczesne wersje naczyń emaliowanych w stylu skandynawskim, które charakteryzuje prosta forma i jednolity kolor. Mowa tu o prostych garnkach w kolorach bieli, beżu czy nawet czerni. Osoby, które poszukują garnków do kuchni w stylu prowansalskim lub angielskim polecam garnki emaliowane w zdobienia kwiatowe. Garnki emaliowane zdobione mają wyjątkowy charakter retro.

Sklep NACZYNIA OLKUSZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *