Jak mieć włosy pełne blasku?

Jak mieć włosy pełne blasku?

Jak mieć włosy pełne blasku?

Każda z Pań chciałaby mieć włosy piękne oraz pełne blasku. Jednak wielokrotne farbowanie, działanie warunków atmosferycznych oraz nieodpowiednia pielęgnacja sprawiają, ze Nasze włosy są osłabione i nie cieszą wyglądem. Warto poznać kilka prostych trików, które sprawią, że włosy odzyskają wspaniały wygląd oraz blask. Niestety bardzo często popełniamy wiele błędów, które sprawiają, że są matowe oraz osłabione. Zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji, systematycznej wizycie u fryzjera ale również o odpowiedniej szczotce do ich czesania. Te wbrew pozorom proste czynności mają bardzo duży wpływ na ogólną ich kondycję.

Odpowiednia pielęgnacja oraz podcinanie to połowa sukcesu

Nie ma w tych słowach ani grama przesady. Powinniśmy pamiętać aby do ich codziennego mycia używać delikatnych szamponów. Bardzo często popełnianym błędem jest używanie szamponów z odżywką. Owszem powinniśmy jej używać ale nakładać ją po umyciu włosów najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Musimy zadbać również o odpowiednie nawilżenie dlatego też raz w tygodniu nałóżmy na włosy maseczkę nawilżającą. Aby cieszyć się pięknymi włosami zadbajmy o to aby podcinać je systematycznie co 5-6 tygodni. Te wbrew pozorom zwykłe czynności mogą zdziałać cuda. Niestety również częstym błędem jaki popełniamy jest ich nieodpowiednie suszenie. Trzymajmy się zasady aby strumień ciepła był kierowany w dół od czubka głowy ku końcom włosów. Nie suszmy ich również bardzo gorącym powietrzem, najlepiej by było zaczynać od ciepłego kończąc na chłodnym strumieniu. Bardzo ważną rolę odgrywa również odpowiednia szczotka do czesania. Najlepiej aby była z naturalnego włosia. Przy czesaniu czy suszeniu nie szarpmy włosów. Takie zachowanie nie tylko wpłynie negatywnie na ich strukturę ale również na wygląd.

A co z dietą?

Nie bez znaczenia są słowa, że „Jesteśmy tym co jemy”. Odpowiednio zbilansowana dieta odgrywa również bardzo ważną rolę na wygląd oraz stan Naszych włosów. Powinniśmy włączyć do menu przede wszystkim awokado, pomidory, soczewicę oraz miód. Nie tylko wpłynie to pozytywnie na ogólne funkcjonowanie organizmu ale również na wygląd włosów.

Czasami wystarczy tak niewiele aby w prosty sposób poprawić kondycję włosów i sprawić, że będą piękne, zdrowe oraz pełne blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *