Jak poradzić sobie ze stresem?

Jak poradzić sobie ze stresem?

Jak poradzić sobie ze stresem?

Zmorą naszych czasów jest natłok obowiązków-w pracy, w domu, problemy z dziećmi. Przychodzi w końcu moment, że dopada Nas ogromny stres z którym nie potrafimy sobie poradzić. Najgorsze jest to, że tracimy równowagę zarówno tą fizyczną jak i psychiczną. Niestety stres w dzisiejszych czasach jest Naszym „ wiernym przyjacielem”. Musimy pamiętać, że w momencie gdy odczuwamy stres w stopniu umiarkowanym jest on dobrym bodźcem do działania, motywuje do pracy i stawianiu czoła codziennym problemom. Jednak w momencie gdy jest z Nami zbyt długo może niestety zagrażać zdrowiu a nawet życiu. Jak pomóc sobie samemu? Jak poradzić sobie ze stresem?

Skutki stresu

Mimo, że wiele osób podchodzi do tego tematu zbyt lekceważąco długotrwały stres może być przyczyna rozwinięcia się wielu chorób.

Objawiać się może min:

  • Bezsennością,
  • Wahaniami nastroju,
  • Trudnością w oddychaniu,
  • Drżeniem rąk,
  • Brakiem koncentracji,
  • Zgrzytaniem zębami,
  • Uczuciem niepokoju,
  • Rozkojarzeniem,
  • Niechęcią oraz niezadowoleniem ze współżycia,
  • Myślami samobójczymi.

Osoby żyjące w ciągłym stresie bardzo często mają nieudane życie partnerskie ich związki się rozpadają albowiem jak żyć z osobą ciągle narzekającą i niezadowolona z życia. Musimy zdać sobie sprawę, że taki stan nie może trwać zbyt długo. Gdy nie potrafimy poradzić sobie sami poprośmy o pomoc specjalistę-uwierzcie, że to żaden wstyd.

Sposoby na walkę ze stresem

Niestety stresu nie da się z życia całkiem wyeliminować, dlatego tez musimy nauczyć się z nim skutecznie walczyć. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to aby w Naszej diecie nie zabrakło produktów bogatych w magnez ponieważ korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego. Bardzo ważną rolę odgrywa zdrowa dieta albowiem jest naprawdę dużo produktów, które działają antystresowo. Konieczna będzie również zmiana nastawienia pesymistycznego na pozytywne. Owszem to nie jest łatwe ale z całą pewnością pomoże Nam pokonać stres. Nie wolno również zapominać o odpoczynku który działa jak balsam. Pomaga się zrelaksować a co za tym idzie zmniejszyć nerwowość. Dobrym sposobem jest również wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego planu dnia. Ćwicząc wyzbywamy się negatywnych emocji. Warto również skorzystać z natury mianowicie z ziół min. imbiru, dziurawca, rozmarynu czy kozłka lekarskiego – doskonale łagodzą napięcie, wpływają na poprawę koncentracji oraz dodają sporą dawkę energii. Natomiast gdy przychodzi moment gdy nie potrafimy sobie sami poradzić nie krępujmy się poprosić o pomoc specjalistę.

Niestety w dzisiejszych czasach ciężko uniknąć stresu, jest to wręcz niemożliwe. Jednak dużo zależy od Nas samych. Nie poddawajmy się. Stosujmy metody relaksacyjne ( medytację jogę, sport). Nauczmy się z nim żyć i sobie radzić albowiem jest nieodłącznym elementem życia nie tylko Naszego ale również większości ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *