Jak przetrwać upały?

Jak przetrwać upały?

Jak przetrwać upały?

Porą zimową z utęsknieniem czekamy na lato. Plaża, słońce czas spędzony z ukochaną rodzina. Jednak gdy żar leje się z nieba i temperatura przekracza 30 stopni musimy pamiętać aby zachować szczególną ostrożność zwłaszcza dzieci, osoby starsze oraz Panie w błogosławionym stanie. Poniżej znajdziecie kilka ważnych zasad jak poradzić sobie z upałem.

Przede wszystkim pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu

Podczas upałów normalną reakcja organizmu jest większa potliwość a co za tym idzie Nasz organizm traci o wiele więcej wody. Aby nie dopuścić do odwodnienia musimy dostarczyć organizmowi więcej wody niż zazwyczaj. Bardzo często sięgamy po słodkie napoje. Unikajmy ich ponieważ przyczynią się do szybszego odwodnienia organizmu. Najlepiej wypijać co 2-3 godzinki szklankę czystej niegazowanej wody. Wielu Z Nas czeka do momentu aż poczuje pragnienie-to duży błąd. Pijmy częściej ale małymi łykami.

Ubierajmy się z głową

Musimy pamiętać aby w upalne dni nosić przewiewne oraz lekkie ubrania najlepiej z naturalnych tkanin. Ciało przecież też musi oddychać

Odpowiednie nakrycie głowy

Upał dokucza Nam coraz bardziej. Wychodząc z domu nie możemy zapominać o odpowiednim nakryciu głowy mowa o chustkach lub kapeluszach słomkowych. Nie tylko ochronią Nas przed promieniami słonecznymi ale także zapobiegną udarowi słonecznemu.

Unikajmy wychodzenia na największe słońce

Niestety nie wszyscy możemy sobie na to pozwolić jednak w miarę możliwości gdy na dworze największy upał starajmy się nie wychodzić z domu.

Schładzajmy się

Przebywając w domu weźmy letni prysznic natomiast w pracy pamiętajmy o schładzaniu karku, twarzy oraz rąk letnią wodą.

Nie zapominajmy o innych

W takie upały szczególną troską powinniśmy otoczyć dzieci, osoby starsze oraz kobiety w ciąży. Bardzo często popełniamy ten sam błąd zostawiając Nasze pociechy w rozgrzanym samochodzie. To dotyczy również zwierząt.

Powyższe rady chociaż trochę pomogą Nam przetrwać wysokie temperatury. Pamiętajmy o nich a co ważne stosujmy je.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *