Jak zadbać o dłonie w okresie jesienno-zimowym?

Jak zadbać o dłonie w okresie jesienno-zimowym?

Jak zadbać o dłonie w okresie jesienno-zimowym?

Dłonie są Naszą wizytówką. Oczywiści powinniśmy o nie dbać cały rok jednak okres jesienno- zimowy stanowi szczególne zagrożenie. Zmiana pogody za oknami sprawia, że skóra na dłoniach staje się sucha, zaczerwieniona oraz spierzchnięta dlatego też w tym okresie powinniśmy otoczyć je szczególną opieką. Nasze ręce cały czas są narażone na niekorzystne warunki ( deszcz, wiatr, mróz czy detergenty). Skóra na nich jest bardzo cienka, pozbawiona tkanki tłuszczowej dlatego też szybko ulega uszkodzeniom. Jednak istnieje wiele sposobów aby do tego nie dopuścić. Jakich? O tym w dalszej części artykułu.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

To stwierdzenie sprawdza się niemalże w każdym przypadku oraz sytuacji. Aby nie dopuścić do uszkodzenia skóry dłoni należy o nie należycie dbać cały rok. Warunki atmosferyczne, detergenty, twarda woda- to wszystko w niekorzystny sposób wpływa na skórę Naszych dłoni. Oczywiście możemy udać się do gabinetu kosmetycznego jednak taka wizyta wiąże się z kosztami. Jednak bez problemu możemy wykonać wiele „zabiegów” w domowych pieleszach zapewniających nienaganny wygląd Naszych rąk.

Dla wielu osób będą zaskoczeniem dobre nawyki. Tak Tak. Smarujmy dłonie kremem po każdym myciu. Zapobiegnie to wysuszeniu naskórka, który niestety nieestetycznie wygląda sprawiając jednocześnie dla Nas duży dyskomfort. Wielu z Nas niestety nie wyciera dokładnie rąk przez co skóra staje się spierzchnięta. Zmieńmy to jak najszybciej. Chociaż nie każdy to lubi i toleruje sprzątajmy w rękawiczkach. Detergenty są pełne chemii które w bardzo niekorzystny sposób wpływają na naskórek. Dobrze by było chociaż raz w tygodniu zrobić peeling enzymatyczny który sprawi, ,że skóra dłoni będzie gładka. Zawsze przed snem smarujemy twarz kremem. Nie zapominajmy o dłoniach. Po całym dniu należy im się również odpowiedni krem który je nawilży a skóra wchłonie wszystkie ważne składniki.

Jak już wcześniej wspomniano

„DŁONIE SĄ NASZĄ WIZYTÓWKĄ”

Dlatego też należy im się odpowiednia pielęgnacja przez cały rok a szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nie zapominajmy o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *