Jaką choinkę wybrać na Święta Bożego Narodzenia?

Jaką choinkę wybrać na Święta Bożego Narodzenia?

Jaką choinkę wybrać na Święta Bożego Narodzenia?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku wielu z Nas zadaje sobie pytanie – jaką choinkę wybrać sztuczną czy może żywą? Jak żywą to jaką- świerk, sosnę ( zdobywa coraz większe grono zwolenników) a może jodłę?Niestety jest to wielki dylemat albowiem nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia bez pięknie udekorowanego drzewka. Jeżeli chodzi o sztuczne choinki mają tyle samo zwolenników co żywe tym bardziej, że te pierwsze bywają niejednokrotnie bardziej okazałe oraz do złudzenia przypominają te prosto z lasu. Co prawda ta żywa da Nam piękny zapach ale cenowo jest o wiele droższa. Dla przykładu świerk z całą pewnością bardziej nadszarpnie Nasz budżet domowy niż sosna.

Jak by nie patrzeć ciężko Nam się zdecydować albowiem zarówno „za” jak i „przeciw” dla sztucznych i żywych choinek jest tak samo wiele.

Czym się kierować przy wyborze Drzewka Bożonarodzeniowego?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Przede wszystkim wiele zależy od Naszego budżetu. Musimy również wziąć pod uwagę obecność dzieci oraz zwierząt w domu. Żywą dla przykładu mogą wyrządzić sobie krzywdę tym bardziej, ze te mniejsze pociechy są bardzo ciekawe wszystkiego zwłaszcza tego co nowe. Nie ma co ukrywać ale żywe drzewko( pomijając te ukorzenione w doniczce) z całą pewnością będzie cieszyło Nasze „oko” o wiele krócej niż te sztuczne. Zanim zdecydujemy się na zakup świątecznego drzewka musimy również wziąć pod uwagę czy będziemy chcieli je posadzić w przydomowych ogródku czy też trafi na śmietnik. Nie ma też co ukrywać ale pachnące żywe choinki wybierają przede wszystkim Ci, którzy prowadzą ekologiczny tryb życia.

Reasumując wybór Świątecznego drzewka nie jest łatwy. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to jakie wybierzemy zarówno o jedne jak i drugie trzeba dbać w odpowiedni sposób. Obydwa pięknie przystrojone drzewka wprowadzą Nas w Świąteczny, rodzinny klimat. A przecież o to chodzi By Boże Narodzenie spędzić w gronie najbliższych ciesząc się każdą wspólnie spędzoną chwilą!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *