Jaką pojemność lodówki wybrać?

Nie wiesz, jaką pojemność lodówki wybrać? Szukasz sprzętu, który z łatwością pomieści wszystkie zapasy, a jednocześnie nie zajmie zbyt dużo miejsca w kuchni? Spokojnie, my ci pomożemy!

Pojemność – chłodziarka i zamrażalnik

Pojemność lodówki to jeden z najważniejszych parametrów determinujących jej funkcjonalność, informujący użytkowników, ile żywności można zmieścić w komorze chłodziarki lub zamrażalnika. Producenci sprzętu AGD mierzą pojemność w litrach. Na karcie produktu można znaleźć pojemność poszczególnych komór, a także pojemność całkowitą.
Przyjmuje się, że optymalna pojemność dla jednej osoby wynosi 120 litrów. Jeżeli gospodarstwo domowe zamieszkują dwie osoby, należy doliczyć dodatkowe 30 litrów. W przypadku dużych rodzin (powyżej czterech osób) pojemność lodówki powinna oscylować w granicach 200 litrów.

Wymiary lodówki

Pojemność to parametr nieodłącznie związany z gabarytami lodówki – wysokością, głębokością oraz szerokością. Zastanówmy się zatem, jak określić idealne wymiary sprzętu do średniej wielkości kuchni.
Wysokość najmniejszych lodówek nie przekracza 80 cm. Tak małe i kompaktowe sprzęty są idealne dla singli oraz osób jadających na mieście. Pojemność takich lodówek nie przekracza zazwyczaj 80 litrów, dlatego producenci rezygnują z zamrażarki na rzecz chłodziarki. W nieco większych lodówkach, których wysokość dochodzi do 140 cm, można wydzielić niewielki zamrażalnik bez oddzielnych drzwiczek. Chłodziarka z zamrażarką, o wysokości od 160 do 180 cm, może mieć pojemność dochodzącą do 300 litrów.

Głębokość i szerokość lodówki Standardowa głębokość lodówek wynosi 56-60 cm, a szerokość – 55 cm. Warto przy tym zauważyć, że szersze lodówki są jednocześnie niższe, dzięki czemu użytkownicy mogą sprawniej korzystać ze sprzętu i mają więcej miejsca do przechowywania żywności.
Szeroka cicha lodówka z funkcją No Frost jest dostępna w wersji side by side, czyli dwudrzwiowej, gdzie zamrażalnik i chłodziarka są usytuowane obok siebie, a nie na sobie. To bardzo wygodne rozwiązanie dla dużych rodzin oraz osób przechowujących duże ilości żywności. Jednym z częściej wybieranych modeli side by side jest Samsung RS7687FHCSL/EF. Ta cicha lodówka wykorzystuje system Twin Cooling, który pomaga zachować świeżość owoców, jabłek oraz mrożonek. A to tylko jedna z funkcjonalności oferowanych przez najlepsze światowe marki.

Wybór lodówki – na to zwróć uwagę

Wybór pojemności lodówki to tylko pierwszy etap procesu zakupowego. Pamiętaj, aby zweryfikować także inne funkcjonalności. Nowoczesna cicha lodówka ułatwia przechowywanie żywności i przez długi czas utrzymuje jej świeżość. Dodatki w postaci kostkarek oraz dystrybutorów chłodnej wody podniosą komfort życia w gorących okresach w ciągu roku. Ograniczniki poziomu hałasu sprawią, że lodówka nie zakłóci komfortu twojego snu – cicha lodówka to absolutny must have w aneksach kuchennych współdzielonych z salonem.
Wybieraj mądrze i zwracaj uwagę na wszystkie dodatki oferowane przez producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *