Jakie korzyści zdrowotne przynosi spożywanie bananów?

Jakie korzyści zdrowotne przynosi spożywanie bananów?

Jakie korzyści zdrowotne przynosi spożywanie bananów?

Owoc ten uwielbiają wszyscy bez względu na wiek zarówno dorośli jak i dzieci. Banany zazwyczaj wykorzystywane są do przygotowywania ciast oraz deserów. Kusza zarówno słodkim smakiem jak i wyglądem. Musimy również wiedzieć, ze owoc ten w sposób bardzo korzystny wpływa na Nasze zdrowie. Wbrew powszechnie panującej opinii powinniśmy spożywać jedno jabłko dziennie. Według opinii lekarzy wprowadzenie 1 banana do swojego codziennego menu może przynieść o wiele więcej korzyści niż jabłka albowiem ten żółty owoc dostarczy organizmowi większą dawkę witamin, węglowodanów oraz mikroelementów. Koniecznie należy również wspomnieć, ze bardzo często popełniamy ten sam błąd. Mianowicie chodzi o to, że gdy na owocu pojawią się czarne plamki wyrzucamy go. Nie powinniśmy tak robić. Albowiem ten przejrzały jest jeszcze lepszy nie tylko w smaku. W chwili zmęczenia powinniśmy sięgnąć właśnie po niego – szybko postawi Nas na nogi dodając sporej dawki energii.

Dlaczego warto jeść banany?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że ten smaczny owoc jest bogatym źródłem minerałów, błonnika, witaminy B6, witaminy C oraz co bardzo ważne antyoksydantów, które chronią przed chorobami nowotworami oraz wspierają w walce z nimi. Antyoksydanty opóźniają również procesy starzenia. Bez wątpienia spożywanie tego owocu polecane jest szczególnie osobom nerwowym. Tryptofan zawarty w bananach podczas rozkładu wytwarza „ hormon szczęścia”(serotoninę). Są również bogatym źródłem potasu oraz magnezu. Osoby będące na dietach odchudzających również powinny wprowadzić je do swojego menu albowiem dają poczucie sytości a błonnik nie tylko reguluje pracę jelit ale również dobroczynnie wpływ na cały układ pokarmowy. Polecane są również Panią w „błogosławionym stanie” ze względu na zawartość kwasu foliowego.

Ciekawostką może być fakt, ze banany są naturalnym lekarstwem na zgagę oraz refluks.

Niby staramy się zdrowo odżywiać, jednak tak często zapominamy o dobrodziejstwach natury. Czerpmy z niej jak najwięcej. Natura zawsze daje z siebie co najlepsze bez chemii, ulepszaczy i konserwantów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + fourteen =