Jałowiec

Jałowiec

Jałowiec

Jałowiec zazwyczaj dodajemy d potraw aby wzbogacić ich smak. Zazwyczaj kojarzony jest ze Świętami Bożego Narodzenia. Jednak jałowiec posiada również wiele właściwości leczniczych, które pozytywnie wpłyną na Nasze zdrowie. Wykazuje działanie moczopędne oraz bakteriobójcze. W szczególności polecany jest osobom mającym problemy z układem oddechowym, moczowym oraz pokarmowym.

Jałowiec nie tylko na problemy żołądkowe

Jałowiec cieszy się ogromną popularnością jako naturalny lek na problemy żołądkowe. Jednak wykazuje o wiele szersze zastosowanie. Doskonale wzmocni również odporność. Oczyści organizm z zalegających toksyn oraz szkodliwych produktów przemiany materii i co ważne wpłynie pozytywnie na pracę wątroby. Niezastąpiony przy problemach z układem moczowym szczególnie przy zapaleniu pęcherza moczowego. Natomiast olejek bardzo często stosowany jest przy nerwobólach oraz bólach reumatycznych albowiem rozgrzewa. Wpływa na poprawę trawienia ( przyspiesza trawienie dań ciężkostrawnych) oraz pobudza perystaltykę jelit. Jałowiec ma również zastosowanie w kosmetyce. Jest domowym sposobem na cellulit, trądzik oraz rozstępy. Doskonale sprawdzi się również w aromaterapii.

Ważne:

Mimo swoich właściwości leczniczych należy zachować ostrożność przy jego stosowaniu albowiem może doprowadzić do podrażnienia nerek oraz przewodu pokarmowego. Całkowicie zakazany jest kobietom w ciąży, osobom borykającym się z zapaleniem przewodu pokarmowego oraz nerek. Najlepiej jednak przed zastosowaniem jałowca zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *