Kaszel

Kaszel

Kaszel

Chociaż przyczyn kaszlu może być wiele ( przez płyn albo pokarm który dostał się do tchawicy a także jako tik nerwowy) zazwyczaj zwiastuje przeziębienie lub też grypę. Niestety potrafi skutecznie „ uprzykrzyć” Nam życie oraz obniżyć jego komfort. Najgorszy jest kaszel suchy, który niestety zwiastuje zazwyczaj początek choroby. Jest bardzo męczący i co gorsze nie pozwala na odkrztuszenie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Dopiero po kilku dniach zmienia się w mokry, który umożliwia odkrztuszenie wydzieliny i przywraca drożność dróg oddechowych co ułatwia też swobodne oddychanie. Jednak musimy pamiętać, ze właśnie kaszel może być również objawem astmy, alergii, nowotworu płuc jak również mukowiscydozy. Chociaż nie zawsze oznacza coś poważnego. Jednak mimo wszystko nie możemy go lekceważyć. Przecież lepiej „ dmuchać na zimne”!!!

Jak sobie radzić z kaszlem?

Sposobów jest naprawdę wiele zaczynając od tych „Babcinych” a kończąc na lekach zakupionych w aptece bez recepty oraz przepisanych tych przez lekarza. Gdy zauważymy pierwsze objawy infekcji należy szybko zareagować. Dostępnych jest wiele syropów przeciwkaszlowych zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jednak bardzo często bywa tak, ze Nasza domowa apteczka świeci pustkami. W takim przypadku najczęściej sięgamy po syrop przeciwkaszlowy przygotowany w domowych pieleszach. Mianowicie chodzi o syrop z czosnku oraz cebuli, które działają jak naturalne antybiotyki. Z cała pewnością przyniesie ulgę herbata z lipy, syrop z buraczków czy też płukanie gardła szałwią. Jednak to co zastosujemy zależne jest od rodzaju kaszlu. Takie naturalne sposoby na kaszel mogą naprawdę pomóc bez sięgania od razu po leki z apteki.

Ważne:

Gdy domowe sposoby nie pomogą a kaszel trwa dłużej niż tydzień, do tego pojawia się gorączka a wydzielina ma niepokojące zabarwienie oraz gdy pojawia się ból w klatce koniecznie należy udać się do lekarza. Niewyleczona infekcja może doprowadzić do poważnych powikłań a nawet zagrozić Naszemu życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *