Konflikt w związku

Konflikt w związku

Konflikt w związku

Konfliktów ze swoją drugą połówką nie da się uniknąć. Dwie różne osoby, inne charaktery, priorytety, marzenia. Różnicie się pod wieloma względami. Jednak problemem nie jest sam konflikt a problem w rozwiązaniu go albowiem wiele osób czy par nie umie sobie po prostu z tym poradzić. Wiadomo na początku znajomości wszystko jest jak w „bajce”. Druga osoba jest dla Nas bez wad – wielka miłość, szczęście oraz ogromne wspólne plany na przyszłość. Jednak wraz z biegiem upływających dni, gdy pojawiają się pierwsze problemy zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że Nasz partner nie jest jednak taki idealny jak się wydawało na samym początku. Zaczynamy zauważać wady, które zaczynają Nam dokuczać dosyć dotkliwie. Problemy, rutyna, żale to wszystko niekorzystnie wpływa na związek. Zaczynają się „ciche dni”. Co prawda każdy z Nas potrzebuje chwili samotności aby się nad wszystkim zastanowić, jednak jeżeli taki stan będzie trwał za długo przyszłość Waszego związku może być zagrożona i stanie pod znakiem zapytania. Tylko od Nas zależy czy poradzimy sobie czy wręcz przeciwnie.

Jak przetrwać konflikt ze swoim partnerem?

To pytanie zadaje sobie wielu z Nas. Nie istnieją idealne związki. Konflikty są zjawiskiem normalnym pod warunkiem że „nie skaczemy sobie do oczu” cały czas.

Wielu z Nas zazwyczaj po kłótni trzaska drzwiami i wychodzi z domu albo zamyka się w pokoju. Gdy pierwsze emocje miną nadchodzi czas milczenia. Głównym problemem jest przede wszystkim to, że nie umiemy ze sobą rozmawiać. Ludzie do siebie mówią a nie rozmawiają!!!

Partnerzy nie potrafią ze sobą spokojnie porozmawiać. Zaraz są krzyki, wyzwiska i obraza na cały świat. Pamiętajmy jednak, że w partnerstwie trzeba dojść do kompromisu. Otwarcie powiedzieć swojej „drugiej połówce” co Nas boli czy przeszkadza. Każdy ma wady i zalety, może mieć gorszy dzień a niestety nerwy są najgorszym doradcą. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że raz wypowiedziane słowa mogą zostawić trwały ślad.

„ CZASAMI SŁOWA RANIĄ BARDZIEJ NIŻ CZYNY”

Aby przetrwać konflikt przede wszystkim partnerzy powinni szczerze ze sobą porozmawiać. Bez zbędnych negatywnych emocji, bez oskarżeń oraz bez lekceważenia drugiej strony. Bardzo ważne jest aby otwarcie powiedzieć co się myśli i czuje dzięki czemu druga strona łatwiej zrozumie co Nas boli, przeszkadza oraz czego nie rozumiemy. Podczas spokojnej rozmowy łatwiej będzie Nam się wczuć w drugą osobę ( przynajmniej powinniśmy spróbować). Przecież ta wyjątkowa więź, która łączy partnerów nie może się tak po prostu skończyć ( chociaż i bywają takie sytuacje). Jednak jeżeli zależy Nam na drugiej osobie postarajmy się wspólnymi siłami rozwiązać konflikt. I mimo że na początku może być Nam naprawdę warto należy spróbować.

Uwierzcie, że ciche dni które trwają zbyt długo nie doprowadzą do niczego dobrego. Nauczmy się ze sobą rozmawiać otwarcie. Wspólnie znajdźmy rozwiązanie, pójdźmy na kompromis. Każdy z Nas wie, że życie nie jest usłane różami. Sukcesem jest jednak aby się nie poddać i wspólnie zawalczyć o swoją przyszłość. Wspólną przyszłość.

WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS I NIGDY O TYM NIE ZAPOMINAJMY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *