Kozłek lekarski

Kozłek lekarski

Kozłek lekarski

Znamy go jako waleriana. Od lat wykorzystywany nie tylko w medycynie ludowej ale również konwencjonalnej. Bardzo często stosowany przez wielu na problemy żołądkowe oraz w stanie pobudzenia nerwowego albowiem wykazuje również działanie wyciszające. Znajdziemy go w aptece nie tylko pod postacią tabletek ale również w postaci herbatki oraz nalewki.

Dlaczego warto stosować walerianę?

Jak już wcześniej zostało wspomniane kozłek lekarski wykazuje działanie rozkurczające oraz wyciszające. Doskonale sprawdzi się przy dolegliwościach żołądkowych, W stanach napięcia nerwowego, bezsenności oraz przy bolesnym miesiączkowaniu.Kozłek lekarski jest naturalnym sposobem na dokuczliwe objawy nerwicy min. palpitację serca, drżenie rąk, pocenie się oraz ataki paniki. Wielu z Nas doskonale wie jak bardzo stres przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Jest pomocny również przy napięciach mięśni, astmie, kolce a także w walce z nadciśnieniem. Przyczynia się również do poprawy trawienia albowiem wzmaga wydzielanie soków żołądkowych.

Przy dolegliwościach i schorzeniach coraz częściej sięgamy po zioła. Niektóre z nich mogą jednak uczulać.

W przypadku waleriany nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych oraz przeciwwskazań do jego stosowania. Musimy jednak pamiętać, żeby stosować go z umiarem albowiem wszystko w dużych ilościach-nawet to co najzdrowsze może zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *