Keratyna-doskonały suplement dla sportowców

Kreatyna-doskonały suplement dla sportowców

Kreatyna- doskonały suplement dla sportowców

Chociaż zdania na jej temat są podzielone i budzi wiele kontrowersji to właśnie kreatyna jest suplementem diety najczęściej stosowanym przez sportowców i kulturystów. Może jednak na początku warto wytłumaczyć czym właściwie ona jest. Mianowicie kreatyna jest związkiem chemicznym produkowanym przez trzustkę i wątrobę. Występuje przede wszystkim w mięśniach szkieletowych. Swoją popularność zawdzięcza bardzo dużą skutecznością działania albowiem znakomicie wspomaga proces przyrostu masy mięśniowej. Należy również koniecznie wspomnieć, że jest środkiem bardzo bezpiecznym albowiem nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ( chyba że będziemy ją nieodpowiednio dawkować). Ciekawostka może być fakt, że kreatyna pomoże również schudnąć. Należy jednak pamiętać, że podstawą aby uzyskać odpowiednia sylwetkę oraz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest odpowiedni sposób odżywiania oraz prawidłowy proces treningowy. To wszystko sprawi, że wcześniej założony cel będzie na wyciągnięcie ręki.

Co daje kreatyna?

  • Wspomaga proces przyrostu masy mięśniowej,
  • Poprawia wydolność fizyczną,
  • Dodaje sił,
  • Przyspiesza proces regeneracji w przerwach pomiędzy kolejnymi treningami.

Warto zaznaczyć, że kreatyna nie jest zaliczana do dopingu dlatego też dozwolona jest podczas zawodów sportowych.

Kreatyna nie stanowi zagrożenia dla Naszego organizmu pod warunkiem, że jest odpowiednio dawkowana albowiem już za duży przyrost masy mięśniowej to zagrożenie stwarza. Bardzo rzadko przyjmowanie jej może wywołać skurcze mięśni, odwodnienie jak również problemy żołądkowe. Ale naprawdę są to sporadyczne przypadki.

Bez względu na suplementy jakie przyjmujemy ważne aby przyjmować je z głową a na pewno przyniosą więcej korzyści niż strat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *