Krwiściąg lekarski

Krwiściąg lekarski

Krwiściąg lekarski

Roślina ta należy do rodziny różowatych. Pochodzi Występuje w Azji,Ameryce Północnej a także w Europie Południowej i Środkowej. Od wieków używana do leczenia wielu schorzeń i dolegliwości. Krwiściąg z łaciny oznacza krew oraz chłonąć ( Sanguisorba officinalis ). Jest rośliną miododajną, która znalazła zastosowanie w medycynie tybetańskiej,chińskiej a także w homeopatii. Można ją stosować zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Co ważne zakres jego zastosowań jest naprawdę ogromny. Jedno jest jednak pewne, mianowicie to, że wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie.

Natura kryje w sobie wiele tajemnic. Wiele roślin,krzewów czy też ziół w dalszym ciągu są dla Nas owiane tajemnicą. Ale cały czas możemy przecież zgłębiać swoją wiedzę. Trochę nauki jeszcze nikomu nie zaszkodziło a wręcz przeciwnie może przynieść wiele korzyści 🙂

Właściwości lecznicze Krwiściągu

Jak już wcześniej wspomniano wachlarz jego zastosowań jest wielki.

Jednak skupimy się na najważniejszych.

  • Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgorączkowe oraz napotne,
  • To bogactwo antyoksydantów,
  • Zwalcza wolne rodniki,
  • Zapobiega powstawaniu chorób nowotworowych,
  • Ochrania układ sercowo-naczyniowy,
  • Oczyszcza krew z „niechcianych” produktów przemiany materii,
  • Sprawdzi się również przy wrzodach dwunastnicy , zapaleniu błony śluzowej żołądka a także przy żylakach i hemoroidach,
  • Tamuje krwawienia.

Jak widać roślina ta w pozytywny sposób wpływa nie tylko na organizm ale również pozytywnie wpływa na Nasze zdrowie.

Ważne:

Mimo swoich właściwości leczniczych roślina ta nie jest dobrze przebadana dlatego też zakazana jest kobietom w ciąży, mamom karmiącym oraz dzieciom. Pod żadnym pozorem nie powinny jej również osoby borykające się z zakrzepicą.

Pamiętajmy, że bez względu na rodzaj ziół wszystko należy stosować z umiarem i rozsądkiem a najlepiej przed zastosowaniem zasięgnąć porady lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *