Kurkuma

Kurkuma

Wielu z Nas nie zdaje sobie sprawy co dobrego dają przyprawy.

Nie tylko uszlachetniają nasze potrawy nadając im wyjątkowego smaku ale również wpływają dobroczynnie na nasze zdrowie.Na tej stronce stopniowo postaram się opisać najwartościowsze z nich.

Dzisiaj opisze w skrócie dobroczynny wpływ kurkumy na Nasz organizm.

Samo słowo kurkuma znaczy ” żółty korzeń”. Jest rośliną z rodziny imbirowatych. Posiada szeroką listę zastosowań, gdyż jest używana przez kucharzy, lekarzy oraz przez kosmetologów. Kurkumę można spożywać na surowo, jednak największym powodzeniem cieszy się jako przyprawa w proszku. Tą cudowną przyprawę należy kupować tylko w sprawdzonych punktach sprzedaży albowiem kurkuma kurkumie nie równa. Pocieszający jest fakt, że coraz więcej osób wraca do natury a jak wiadomo to właśnie natura daje z siebie to co najlepsze i najwartościowsze. To przede wszystkim zawartość kurkuminy sprawia, że kurkuma pozytywnie wpływa na Nasze zdrowie.Działa jako łagodny środek przeciwzapalny, przyśpiesza gojenie ran. Stosuje się ją również przy leczeniu wrzodów żołądka. Kurkuma ma przede wszystkim silne właściwości żółciotwórcze, bakteriobójcze oraz przeciwzapalne.Jest jednym z najmocniejszych przeciwutleniaczy, który niesie dobroczynny wpływ na zdrowie a co za tym idzie życie.

Ważne:Należy pamiętać, że kurkuma spożywana razem z czarnym pieprzem zwiększa przyswajanie kurkuminy przez organizm.

Przez wielu naukowców i lekarzy uznawana jest za środek hamujący rozwój nowotworów. Ja osobiście używam kurkumy do wszystkiego i wierzę w jej magiczną moc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *