Ładne paznokcie

Ładne paznokcie

Ładne paznokcie

O tym, że dłonie są wizytówka każdego z Nas wiemy Wszyscy. Jednak nie możemy zapominać również o paznokciach. Razem z dłońmi wystawiane są na „pierwszy plan”. Musimy im poświęcić również trochę uwagi i odpowiednio o nie zadbać. Wiele pań systematycznie korzysta z usług kosmetyczek. Paznokcie po wizycie w salonie wyglądają przepięknie. Panie czują się wyjątkowo. Jednak nie każda z Nas ma na to czas. Więc co zrobić aby w domowym zaciszu zadbać o paznokcie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części artykułu.

Sposoby na ładne i zadbane paznokcie

Musimy wiedzieć, że ładne paznokcie to zdrowe, mocne a przede wszystkim naturalne paznokcie. Nie muszą być pokryte lakierem aby robiły wrażenie. Oczywiście lakier czy hybryda dodają uroku ale nie pozostają obojętne dla płytki. Osłabiają ją i sprawiają, ze Nasze paznokcie robią się łamliwe, rozdwajają się i tracą połysk. Dlatego też dobrze odstawić na minimum dwa tygodnie wszelkie lakiery aby dać paznokciom czas na regenerację. Nie bez znaczenia są detergenty oraz środki chemiczne których nie sposób nie używać w domu. Sprzątać trzeba dlatego też warto w tym celu używać rękawiczek. Może i wiele osób nie lubi w nich pracować ale z całą pewnością ochronią Nasze paznokcie przed zniszczeniem. Ogromne znaczenie nie tylko na wygląd paznokci ale również na całe Nasze zdrowie ma odpowiednio zbilansowana dieta. Zbyt niska podaż białka sprawia, że paznokcie są słabe, rozdwajające oraz łamliwe. Nie można zapomnieć również o witaminach zwłaszcza tych z grupy B oraz witaminie C, A i E zwanej witamina młodości. Bardzo ważną rolę odgrywa także pielęgnacja ( obcinanie czy kremowanie). Tak samo jak Nasza twarz czy ciało potrzebują kremu czy balsamu tak i paznokcie co zapobiegnie ich wysuszeniu.

Naprawdę nie potrzeba wiele aby cieszyć się pięknymi, mocnymi a przede wszystkim zdrowymi paznokciami.

To co naturalne jest najpiękniejsze ale musimy dać też coś od siebie. Odpowiednia pielęgnację i trochę czasu. Czy to tak wiele?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *