Maceraty

Maceraty

Maceraty

Od wieków zioła, krzewy a nawet kwiaty były wykorzystywane w leczeniu oraz zapobieganiu wielu schorzeniom oraz dolegliwościom. Nie od dziś wiadomo, ze natura zawsze daje Nam to co najlepsze. Bez chemii czy ulepszaczy. Oczywiście musimy jednak pamiętać aby stosować wszystko w granicach rozsądku albowiem nawet zioła przyjmowane w nadmiarze mogą wyrządzić więcej szkód niż korzyści. Niejednokrotnie wielu z Nas z całą pewnością nie raz stosowało wszelkiego rodzaju napary, nalewki czy odwary. A co z maceratami? Z ich dobroczynnych właściwości korzystano już w czasach starożytnych. Jednak odeszły na długo w zapomnienie. Jednak pocieszające jest to, że obecnie coraz chętniej sięgamy po naturę w tym po maceraty.

Czym są?

Maceraty są olejami roślinnymi z wyciągami ziół, kwiatów, korzeni czy pąków. Bez problemu można je przygotować samemu w domu. Wystarczy wybrane zioło zalać olejem najlepiej bezzapachowym aby korzystać z dobrodziejstwa tego cudownego oleju. Tłuszcz wyciąga z „podkładu” wszystko co najlepsze. W starożytnym Egipcie proces maceracji był wykorzystywany do otrzymywania olejków zapachowych. Musimy jednak liczyć się z tym, ze proces maceracji trwa wiele tygodni i wymaga od Nas cierpliwości oraz czasu. Jednak uwierzcie, że naprawdę warto. Jeżeli odważymy się przygotować je w domu pamiętajmy, że są wrażliwe na światło oraz wysoką temperaturę dlatego też należy przechowywać je w chłodnym i zaciemnionym miejscu.

Wiele różnych schorzeń oraz dolegliwości możemy „zniwelować” domowymi sposobami korzystając z Natury. Oczywiście nie wszystkie. W wielu przypadkach be wizyty u lekarza się nie obejdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *