Miód różany

Miód różany

Miód różany

Miód znany jest doskonale i to nie tylko jako przysmak ale również jako naturalne remedium na wiele schorzeń oraz dolegliwości już od czasów starożytnych. Jest prawdziwym bogactwem witamin,minerałów, aminokwasów oraz enzymów. Pozytywnie wpływa nie tylko na duszę ale również ciało:)

Najczęściej sięgamy po miód lipowy,kwiatowy czy akacjowy. Jednak dostępny jest również miód różany ( w Polsce raczej nie dostępny w sklepach), który nie tylko charakteryzuje się niesamowitym aromatem oraz smakiem ale również wykazuje wiele właściwości leczniczych.

Czasami nie warto iść na przysłowiową „łatwiznę” chociaż to nic złego a troszkę poszperać w internecie lub podpytać znajomych czy też w sklepach ze zdrową żywnością aby nabyć „prawdziwą perełkę”

Właściwości miodu różanego

Jak każdy inny miód tak i różany jest prawdziwą skarbnicą wielu witamin oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sprawdzi się również doskonale przy przeziębieniu oraz gorączce. Jest pełen antyoksydantów,które nie tylko pomagają w walce z wolnymi rodnikami ale również zapobiegają powstawaniu chorób nowotworowych. Płatki róży dają ukojenie nie tylko ciału ale również duszy. Ich nieziemska woń dodaje nie tylko energii ale również motywacji. Dlatego też już sama myśl o miodzie różanym i jego „magicznych” właściwościach sprawia, że chce się żyć:)

Tak wiele natura daje Nam od siebie. Jednak niestety przez duże N nie wszyscy chcemy skorzystać z jej dobrodziejstw. Może warto się nad tym tematem zgłębić moi Mili:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *