Mity na temat odchudzania

Mity na temat odchudzania

Mity na temat odchudzania

Każdy z całą pewnością chciałby cieszyć się nienaganną figurą. Jednak w pośpiechu dnia codziennego bardzo często zapominamy o prowadzeniu zdrowego trybu życia. Pocieszający jest jednak fakt, ze coraz więcej osób chce to zmienić a co ważne zmienia. Jednak pojawia się na ten temat wiele mitów. Jak jest naprawdę? Jak odzyskać filigranową sylwetkę? Te i wiele innych pytań zadajemy sobie niejednokrotnie.

Cała prawda o tłuszczach

Podejmując się diety myślimy, ze konieczne jest wyeliminowanie tłuszczów ponieważ powodują tycie. Niestety to bardzo zły tok myślenia albowiem są zdrowe tłuszcze nietuczące, które z całą pewnością powinniśmy włączyć do codziennego menu. Znajdziemy je przede wszystkim w oleju lnianym, rzepakowym, z czarnuszki jak również w oliwie z oliwek. Nie dość, ze pomogą utrzymać dobre zdrowie to również pomagają w walce z nadprogramowymi kilogramami. Oczywiście powinniśmy unikać niektórych tłuszczów zwierzęcych takich jak smalec ale również margaryny.

Nadwaga w genach

Jak w łatwy sposób można wytłumaczyć sobie kilka nadprogramowych kilogramów. Nie raz słyszeliśmy pewnie stwierdzenie „ Nadwagę mam w genach i niestety nic z tym nie zrobię”. Oczywiście bywa i tak ale nie można spoczywać na laurach. Każdy może pozbyć się nadwagi jednak niejednokrotnie musi przejść przez wyboistą drogę pełną zakrętów. Bardzo ważną rolę odgrywają chęci, samozaparcie oraz poważne podejście do tematu.

Jak będę jadł mniej schudnę szybciej

Nic bardziej mylnego albowiem spożywanie mniejszej ilości posiłków spowalnia metabolizm a co za tym idzie odchudzanie nie jest takie proste. Osoby będące na diecie powinny robić wszystko aby go przyspieszyć a nie zwolnić. Lepiej jest zjeść mniej a częściej. Spożywając mniej posiłków nie jesteśmy również w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych co w sposób niekorzystny odbije się nie tylko na Naszej kondycji ale co gorsze na zdrowiu.

Bezkarne zajadanie się owocami

No niestety nie jest to do końca prawda. Chociaż owoce są bardzo zdrowe i dostarczają organizmowi wiele witamin i minerałów podczas diety powinniśmy spożywać je z umiarem i co ważne unikać ich wieczorem. Natomiast jak najbardziej możemy po nie sięgać do godzin popołudniowych aby organizm miał czas na ich strawienie.

Diety są niesmaczne

Jak najbardziej mylna opinia. Można przygotować przepyszne, zdrowe oraz smaczne dania. W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów które z całą pewnością trafią w Nasze gusta smakowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *