Mleko kokosowe-czy warto po nie sięgnąć?

Mleko kokosowe-czy warto po nie sięgnąć?

Mleko kokosowe-czy warto po nie sięgnąć?

Mleko kokosowe znajdziemy na każdej półce sklepowej. Cieszy się coraz większą popularnością i bardzo dobrze albowiem cieszy nie tylko smakiem ale również posiada wiele cennych właściwości zdrowotnych. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na alergie pokarmowe min. nietolerancję laktozy. Mleczko to jest świetnym zamiennikiem mleka krowiego. Mimo sporej kaloryczności wykorzystujmy je jak najczęściej. To prawdziwa „bomba witaminowa” a nie ukrywajmy niestety większość z Nas nie dostarcza organizmowi tak ważnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych, witamin oraz minerałów. Więc dlaczego by nie wprowadzić do swojego menu mleka kokosowego na stałe!!!

Musimy jednak pamiętać o tym, że mimo że nie ma żadnych przeciwwskazań oraz ograniczeń wiekowych do spożywania mleka kokosowego warto wprowadzać je stopniowo albowiem jest bardzo tłuste i może na początku być przyczyną biegunek.

Właściwości mleka kokosowego

Mleczko to ma szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni ( jako dodatek do deserów, ciast oraz koktajli) ale również w kosmetyce. Jednak z całą pewnością nie wszyscy jesteśmy świadomi jak pozytywnie wpływa na Nasz organizm.

Zalet spożywania mleczka jest wiele-oto najważniejsze z nich:

  • Wzmacnia układ odpornościowy,
  • Doskonale odżywia,
  • Normalizuje poziom lipidów we krwi,
  • Jest skarbnicą witamin, minerałów, błonnika oraz zdrowych tłuszczy,
  • Wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe,
  • Reguluje poziom cukru we krwi,
  • Wpływa na poprawę trawienia i co ważne zapobiega powstawaniu wrzodów.

Jednak to nie jedyne zalety mleka kokosowego. Używane w kuchni kusi smakiem oraz aromatem nadając potrawom finezyjności. Polecane również u osób z sucha oraz wrażliwą skórą albowiem doskonale ją nawilży oraz odżywi. Pomocne również w walce ze zmarszczkami i wypryskami.

Jak widać niby zwykłe mleko kokosowe a zarazem niezwykłe.

Ważne:

Mimo braku przeciwwskazań do spożywania mleka kokosowego osoby z chorobami nerek przed wprowadzeniem go do menu powinny skontaktować się z lekarzem albowiem jest bardzo bogatym źródłem potasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *