Najpopularniejszy napój na ziemi

Najpopularniejszy napój na ziemi

Najpopularniejszy napój na ziemi

Mowa oczywiście o herbacie. Napój ten uwielbiany jest na całym świecie. Nie wyobrażamy sobie posiłków właśnie bez niej. Jednak jak różne są gusta tak różne są rodzaje herbat – czarna, czerwona, zielona, biała, żółta czy też owocowa. Różnią się nie tylko smakiem i aromatem ale również właściwościami. W zależności od rodzaju herbata posiada wiele właściwości leczniczych min. pomaga w walce z zaparciami, wpływa na poprawę koncentracji, dodaje energii jak również pomaga oczyścić organizm z toksyn. Pomaga także w walce z nadprogramowymi kilogramami więc pijmy herbatę na zdrowie.

Właściwości herbaty

Herbata czarna

Ten rodzaj herbaty cieszy się największą popularnością oraz wykazuje najsilniejsze działanie pobudzające.

Herbata czerwona

Jest niemniej popularna jak czarna. Oprócz działania pobudzającego pomaga w walce z kilogramami. Wpływa również na obniżenie cholesterolu oraz ciśnienia krwi.

Herbata zielona

Ten rodzaj herbaty zyskuje w ostatnich latach coraz większą rzeszę zwolenników. Zalecana jest przez wielu lekarzy oraz dietetyków. Wykazuje działanie przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjne. Jednak co najważniejsze zapobiega powstawaniu wielu nowotworów oraz działa pomocniczo w walce z nimi.

Należy jednak pamiętać, że aby wykorzystać wszystkie cenne właściwości herbaty bardzo ważne jest jej odpowiednie przechowywanie oraz sposób parzenia. Reasumując – Pijmy herbatę na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *