Naturalne antybiotyki

Naturalne antybiotyki

Naturalne antybiotyki

Dzisiaj ciąg dalszy artykułu na temat naturalnych antybiotyków. Co prawda niekiedy jesteśmy zmuszeni aby przyjmować leki przepisane przez lekarza jednak w wielu przypadkach możemy poradzić sobie sami sięgając po produkty, które zazwyczaj mamy w domu. Wiele z nich wykazuje silniejsze działanie niż antybiotyk i co ważne na pewno nie wywołają przykrych dolegliwości jak bóle brzucha czy nudności. Więc dlaczego po nie nie sięgnąć?

Po co warto sięgać podczas infekcji?

Żurawina

Sprawdzi się doskonale przy infekcjach układu moczowego. Co ważne nie tylko wpływ na przyspieszenie procesu leczenia ale również zapobiega nawrotom infekcji.

Chrzan

Chociaż najczęściej wykorzystujemy go do przygotowania ćwikły warto aby ten produkt zagościł u Nas częściej. Wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze, grzybobójcze oraz wykrztuśne. Bardzo pomocny przy zapaleniu zatok oraz katarze.Wykorzystywany przy leczeniu chorób nowotworowych oraz anemii.

Kurkuma

Dzięki zawartości kurkuminy ( jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy) wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz oczyszczające.

Spożywając kurkumę w połączeniu z czarnym pieprzem zwiększa się przyswajalność kurkuminy.

Nagietek

Nie tylko ozdobi Nasze przydomowe ogrody i rabaty. Nagietek wykazuje właściwości przeciwwirusowe, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze. Przyniesie pomoc przy nieżycie i wrzodach żołądka, grypie oraz przyspieszy gojenie ran.

Starsze pokolenia wykorzystywały „naturę” do leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń oraz dolegliwości. Bierzmy z Nich przykład. Musimy jednak pamiętać, że czasami bez pomocy lekarza oraz antybiotyków się nie obejdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *