Naturalne sposoby leczenia bólu

Naturalne sposoby leczenia bólu

Naturalne sposoby leczenia bólu

Pierwsze co robimy gdy dopadnie Nas ból to sięgamy po leki przeciwbólowe. Jest to normalną reakcja tym bardziej, że dostaniemy je bez problemu w aptece bez recepty. Niestety spożywamy ich ogromną ilość. A co gorsze mogą wyrządzić więcej szkód niż korzyści. Oczywiście są sytuacje gdy ich przyjęcie jest wręcz konieczne ale bywają i takie momenty gdy łykamy je tak naprawdę bez opamiętania. Musimy być świadomi tego, że leki przeciwbólowe tak naprawdę wpływają na cały organizm a nie na tylko miejsce bólu. Przede wszystkim działają na układ nerwowy i wykazują niekorzystny wpływ na organizm. Starajmy przyjmować się je jak najrzadziej tym bardziej, ze w wielu przypadkach doskonale sprawdzą się inne sposoby łagodzenia bólu min. olejki eteryczne, zioła, plastry przeciwbólowe czy też zabiegi fizjoterapii.

Jak już wcześniej zostało wspomniane jest i tak, że są konieczne ale jak tylko możemy zastąpmy je czymś łagodniejszym.

Co zamiast tabletek przeciwbólowych?

Doskonałą alternatywą leków przeciwbólowych są zioła. Znane i wykorzystywane z dobrym skutkiem od wieków. Jednak musimy pamiętać aby przyjmować je zgodnie z zaleceniami albowiem w przeciwnym razie też mogą Nam zaszkodzić. Niektórych ziół nie wolno również łączyć z lekami albowiem mogą wywołać interakcje.

Nie można zapominać również o aromaterapii która nie tylko wykazuje działanie przeciwbólowe ale również sprawdzi się jako lek przeciwzapalny oraz uspokajający. Działa także rozkurczowo i ułatwia oddychanie. Pamiętać jednak musimy, że nie jest wskazana dla wszystkich dlatego też przed jej zastosowaniem warto skontaktować się z lekarzem.

Kolejną skuteczną metodą leczenia bólu jest termoterapia. Jak sama nazwa wskazuje polega ona na leczeniu ciepłem i zimnem.

Ważne:

Gdy ból utrzymuje się przez dłuższy czas a żadne środki przeciwbólowe nie pomagają czy naturalne czy też te z apteki koniecznie skonsultujmy się z lekarzem albowiem przyczyną bólu może być choroba nawet ta bardzo poważna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *